Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича

КРИМІНАЛ
29.12.2023, 16:00
Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича

Львівський бізнесмен намагався підкупити одного з керівників ДБР за 500 тисяч доларів США

Працівники ДБР затримали львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Хабар пропонувався за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.

Бюро порушило кілька місяців тому кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.

Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань.

Також, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств, виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів.

За попередніми оцінками сума збитків може сягати понад 1 млрд грн.

Досудове розслідування триває.

Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича_1Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича_2Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича_3Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича_4Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича_5Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича_6

Вирішується питання щодо повідомлення фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Санкція статті передбачає покарання – позбавленням волі на строк до восьми років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.


Мародери в вишиванках. ДБР затримало Ігоря Гринкевича_7

На фото в вишиванках та сама дружня та патріотична родина львівського будівельника Ігоря Гринкевича яка «вдягла» та «нагодувала» ЗСУ під час війни на 3.2 млрд з яких 60% пішло в кишені.

Раніше «Останній Бастіон» повідомляв, що не маючи жодного виробництва одягу, жодної швейної машинки та спеціалістів, три компанії Гринкевичів у січні-лютому 2023 підписали з Міноборони 23 договори на загальну суму 1,54 млрд ₴ на постачання літнього одягу та білизни. Жодних відкритих процедур та тендерів, звісно, не було. 

І це в той самий час, коли реальні виробники одягу в Україні бігали і кричали, що МО не дає їм контракти, а замовляє незрозуміло що, незрозуміло в кого. 

І дійсно, навіщо МО було купувати білизну для військових у виробників білизни, коли її можна придбати її у родини львівських будівельників. 

Зрозуміло, компанії Гринкевича нічого не виробляли, просто перекуповували все в Туреччині за приблизно 40% отриманих від Міноборони грошей. 60% в кишеню, а 40% на турецький закуп.

При цьому, задля збільшення маржі, білизна та одяг купувались не відштовхуючись від ТУ контрактів, а відштовхуючись від ціни. Чим дешевше, тим краще. Тому якість поставленої білизни та одягу не відповідає жодним умовам військового забезпечення.

Схема працювала так:

  1. Підписання договорів з МО
  2. Підробка актів приймання-передачі товарів 
  3. Оплата Департаментом фінансів МО рахунків на підставі підроблених документів
  4. Отримання коштів від МО
  5. Виведення 60% коштів у тіньовий обіг. 
  6. Використання 40% коштів для купівлі валюти та подальшого розрахунку з турецькими підприємствами за необхідне речове майно
  7. Ввезення речового майна в Україну.

З отриманих від МО 1,54 млрд майже 1 млрд було виведено та спрямовано на придбання елітної нерухомості (квартир, будинків, офісних центрів) та автівок для членів родини.

Читайте також:
Кримінал
Компанію, власницею якої була онука колишнього секретаря РНБО Олексія Данілова, викрили у несплаті податків на 44,3 млн ₴.
вчора, 21:12
Політика
Серед фігурантів – Мунтян з БЕБ і ексдепутат Осіпов
вчора, 18:09
Кримінал
07 листопада відбулися чергові засідання у корупційних справах Мирослава Носи та Миколи Різника
вчора, 14:40
Політика
Болоховець зобов’язав Великобичківську філію ДП «Ліси України» відремонтувати дорогу до готельного комплексу Юрія Сойми
вчора, 08:45
Кримінал
Вони привласнили 5,8 млрд грн однієї з найбільших нафтопереробних компаній України
07 листопада, 18:49
Політика
Безпосереднє управління корупційним процесом здійснює керівник Одеського управління БЕБ Сергій Мунтян та його заступник Олег Першин
07 листопада, 16:28