Декларацію литовських "лісових братів" виявлено в архіві Вільнюса

ІСТОРІЯ
15 лютого, 11:35
Декларацію литовських "лісових братів" виявлено в архіві Вільнюса

Співробітники Особливого архіву Литви виявили оригінальний примірник декларації, підписаний лідерами повстанчих загонів 16 лютого 1949 року.

Про це 14 лютого повідомило видання "Delfi", посилаючись на заяву державного архівного відомства.

Примірник декларації "Спілки борців за свободу Литви" (лит. Lietuvos laisvės kovos sąjūdis) видрукуваний на машинці через кальку, а текст ідентичний іншому оригіналу, що зберігається в Особливому архіві Литовської Республіки.

«Ми з впевненістю можемо стверджувати, що наявні на виявленому документі підписи — оригінальні. Тому очевидно, що був надрукований і підписаний не один екземпляр цієї доленосної для нашої каїни декларації», – йдеться у заяві.

Єдиний, до цього час відомий, оригінальний екземпляр декларації "Спілки борців за свободу Литви" внесений в Литовський національний реєстр програми ЮНЕСКО "Світова пам'ять" і у 1999 році був визнаний Сеймом як Державний правовий акт литовської державності.

Читайте також:
У Вільнюсі відбулася акція проти підтримки урядами країн-учасниць Євросоюзу політичного режиму на Кубі.
27 лютого, 11:15
Литовське міністерство освіти підготувало законопроєкт про підвищення соціальних виплат вчителям-філологам.
13 лютого, 16:40
Приватний літак Євгєнія Прігоджина, довіреної особи президента РФ, зафіксували на летовищі у Вільнюсі.
10 лютого, 11:15
Методично, систематично, відкрито — так діють російські спецслужби у Балтійському регіоні з метою завербувати як найбільше агентів.
05 лютого, 12:50
Делегація Литовської Республіки пропонує оскаржити повноваження російської делегації в Парламентської асамблеї Ради Європи.
28 січня, 10:50
Очільник Литовської Республіки сподівається на рішучість лідерів країн-членів Євросоюзу у відповідь на російську агресію.
23 січня, 11:20