Деміурги гібридної війни

Опінії
17.03.2021, 09:12
1 Окрема штурмова рота ДУК ПС
1 Окрема штурмова рота ДУК ПС
Фото: Facebook

Бруд і піт – жанровий грим позиційного бойовища на буремному українському Сході.

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

...На вході нас зустрічає військовик зі смаглявим лицем; сльота втоми та пилу в'їлася в його зморшки. Радість прибульцям розроджується дитячим усміхом і бравурним "Слава Україні!"

Командир і його колега стрибають в окоп та прямують в бік крайнього мису. На ходу радяться звідки краще накрити свинорилих ростовців.

- На цьому місці поранило "Бондіка", – несподіваним розворотом "Да Вінчі" вказує місце, де лезо осколків розшматувало руку старшині 1 ОШР ДУК ПС. 

Читайте також:

Шанцієву географію позицій командир знає перфектно. І коли на Донецьк навалиться глуха полярна ніч, він зможе наосліп пройти бліндажні  квартали й вулиці сховані у чорноземі.

Після короткої паузи він продовжує предметну бесіду з колегою. Водночас ми віємось перехрестями земляних провулків взявши курс на укриття.  

Ґрунтові борозни у людський зріст виводять нас до трощеної кам'яниці. Масна рілля продовжує ковтати берці.

Бруд і піт – жанровий грим війни; почасти вона накладає на всіх причетних кизиловий відтінок крові. Але ми обійдемо цей фрагмент кольорової гами лишаючи його упоротим ворогам.

Ось мис могутньої "Надії"! Hope is immortal... Звідси до псів – як рукою сягнути!

Окрай буфера летовища, на солом'яному килимі поля височіють два поверхи силікатної будівлі. Третій – зчесаний від прильотів з ворожого боку. Але наш воїн не поставив на ньому хрестик: зміцнив брилами, обклав мішками, а в рештках стін видовбав бійниці.

У дворі хати маленьким курганом насипано дрова, дюралеві миски з застиглою кашею для пса. На порозі нас зустрічає укутаний "Газда"; пас АК обвиває шию, а пач підрозділу "Х" завмер на рукаві фліски.

- Нам треба бачити точки, з яких ми можемо напряму потурбувати мразоту, – посутньо і руба "Да Вінчі" ставить питання "Газді". Той без лірики реагує словом "плюс" і веде нас за собою.

Спускаємось у бетонований підвал. Там під стелею висне бронзове світло, стоїть буржуйка, запах польового супу і рації на зарядці.

Сунемо далі, крізь вузькі проходи та незлічені тамбури. Виринаємо з нульового поверху; сходами форсуємо перший і другий. Далі підйом вище; виходимо на трепановані важким калібром стіни й скорчені перекриття зчесаного даху.

- Обережно брат, не вилазь туди, – з нотою збайдужілої незворушності "Газда" звертається до командира, – звідти снайпер тебе бачить. Але "Да Вінчі" ця засторога не зупиняє. Секундним поглядом він оцінює ситуацію і зі скепсисом 10-го рівня відповідає:

- Та ладно тобі... – Далі стає на приступок у вигляді розкуйовдженої стіни й намальовується над рівнем даху.

Страх у серці командира 1 ОШР ДУК ПС навічно заснув летаргічним сном. Швидше вмер, після чого він піддав його кремації...

Деміурги гібридної війни_1
Читайте також:
Інформаційна аґенція "Останній Бастіон" звертається до читачів і просить максимального розголосу.
16.12.2021, 12:26
Бо 8-й рік стабільно триває війна, яку вперто не хоче помічати пристойний сегмент суспільства.
25.08.2021, 16:21
16 воїнів із лав 1 Окремої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" визнані державою учасниками бойових дій.
10.07.2021, 13:34
Чиновники міністерства у справах ветеранів таки розгледіли у бійцях Добровольчого Українського Корпусу учасників бойових дій.
15.06.2021, 12:04
Підрозділ ДУК ПС отаборився між хвостом розбомбленої вулиці та мисом лісосмуги. За спинами були дерева з налитими та дзвінкими бруньками.
01.05.2021, 19:13
Наріжний кут Авдіївки обрамлено перехрестям на Ясинуватському переїзді. Тут джгут дороги перекинуто через занедбані колії у старе місто...
17.04.2021, 13:34