Деморалізація армії і вбивча логіка Зеленського: як коментують відведення військ (дайджест)

УКРАЇНА
30.10.2019, 07:32
Деморалізація армії і вбивча логіка Зеленського: як коментують відведення військ (дайджест)

Наважившись на відведення військ, Володимир Зеленський спричинив хвилю обурення.

Ввечері 29 жовтня під Офісом президента зібрався стихійний мітинг. Його учасники говорили, що йдеться не просто про розведення, а про відступ і капітуляцію.

Ситуацію прокоментувало чимало політиків, колишніх військових, політологів, громадських активістів.

На думку політолога Володимира Золотарьова, команда Зеленського глибоко помиляється, якщо реально вірить в те, що з Путіним можна домовитися. Помилки влади можуть дорого коштувати Україні. «Повернутися назад на позиції буде складно», – переконаний Золотарьов.

Деморалізація армії і вбивча логіка Зеленського: як коментують відведення військ (дайджест)_1

Політичний оглядач Андрій Горбенко вважає, що Зеленський та його команда стали заручниками своїх передвиборчих обіцянок, зокрема обіцянок про мир.

Громадський активіст Сергій Стерненко дивується логіці, яку відстоює Зеленський.

«Не знаю жодної війни за незалежність, яку вигравали б, відступаючи з власної землі. За цією ж логікою Зеленському варто було знятись з виборів, щоб їх виграти», – вважає Стерненко.

«Ми можемо втратити не тільки території, а й понести людські втрати як серед цивільних, так і серед військових. З Росією не можна домовитись тільки тому, що Росія ніколи не тримала свого слова», – зазначила ветеран війни, а нині депутат парламенту Яна Зінкевич.

Політолог Вадим Денисенко наголошує на тому, що розведення військ здатне призвести до радикальної деморалізації української армії.

Деморалізація армії і вбивча логіка Зеленського: як коментують відведення військ (дайджест)_3

«Якщо ми говоримо про українську армію, ми маємо говорити, що цей крок (а я впевнений, що далі буде відбуватися повне розведення військ по всій лінії фронту) уже призвів і буде призводити до повної деморалізації української армії», – зазначив Денисенко.

«Уявіть ситуацію, що завтра починається контрнаступ бойовиків, і український офіцер говорить солдатам: "Ми повинні стояти тут і не зрушити з місця". Який відсоток солдатів скаже: "Ми зараз не зрушимо з місця, помремо, а ви нас завтра знову відведете на два кілометри із займаних позицій, тому що буде прийняте таке політичне рішення". Як не згадати, що під Широкиним загинуло 30 людей. А зараз Широкине ми повинні будемо здати», – додав політолог.