День в історії: 30 років тому в Україні ліквідували ленінський комсомол

ІСТОРІЯ
21 вересня, 10:05
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: lobnyamedia.ru

Що ми сьогодні знаємо про Самуї́ла Ейнгорна, Павлика Морозова та ідеї комсомольців.

Як їх тільки не називали — авангард компартії, кадровий резерв, будівничі комуністичного майбутнього...

Але у зв'язку з проголошенням Незалежності України та забороною КПУ, у вересні 1991 року ВЛКСМ саморозпустилася, і весь її бюрократичний апарат тимчасово лишився без роботи.

Сьогодні ми згадаємо про подальшу долю комсомольців, але спочатку пригадаємо історію цієї окупаційної структури.

Так, територіальна структура Комсомолу України сформувалася з початку окупації України Росією — з 20-х років ХХ століття і була подібна до структури компартії.

День в історії: 30 років тому в Україні ліквідували ленінський комсомол_1

Першим в історії комсомолу 1-им (даруйте за тавтологію) секретарем ЦК КСМ України уродженець Одеси Самуї́л Йо́сипович Ейнгорн — єврей за національністю.

Призначення інородця на високу посаду пояснюється просто — більшовики як окупанти не довіряли українцям у вихованні потрібних їм кадрів.
День в історії: 30 років тому в Україні ліквідували ленінський комсомол_3

Характерно, що культовою особистістю для комсомолу став Па́влик Моро́зов — хлопчик, який у радянській пропаганді символізував чесність і принциповість молодого борця з «куркулями».

Насправді ж зрадник, який продав власного батька, який не хотів віддавати власне майно комуністам.

Вбитий власними дідом та дядьком за виступ на суді.
 
...Попри розпуск комсомолу в 1991 році багато хто із комсомольців мали значні “трудові заощадження, які дали “путівку у нове, політичне життя” вже де-юре в Незалежній Україні.
 
Відтак “колишні”, чи то “вчорашні” як привиди з минулого присутні мало не у всіх політичних партіях України і сьогодні. 
 
Щодо подальшої історії кадрового резерву комуністів в Україні, то комсомольці самовідновилися у 1997 році і працювали під керівництвом Комуністичної партії України.

Відповідно до моніторингу інформації з сайту організації її керівництво займало активну українофобську і проросійську позицію.

Згідно з офіційним сайтом організації відновленим слоганом ЛКСМУ стало: “Товаришу, скинемо Київську хунту разом!”

Але вже у 2015-му році, після Революції Гідності, комсомол знову заборонили як відверто українофобську та проросійську структуру.

Закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режимів, прирівняв комуністів до нацистів, тим самим не тільки фактично заборонивши КПУ, але і ввівши кримінальну відповідальність за “комуністичну пропаганду”.
 
І на сьогодні комсомол входить до переліку заборонених в Україні організацій. 

Читайте також:
Світ
54 народних обранці планують проголосувати за постанову, присвячену 80-м роковинам масовому виселенню совєтами кримськотатарського народу.
09 жовтня, 12:36
Світ
На відміну від України та США, якими керують служки сіоністів, у Гельсинкі взялися боротися із впливом чужинців. Переглядається минуле.
09 вересня, 21:45
Полтава
Після повторної окупації України у 1943-1944 роках, совєти відновили терор і репресії. Першими на ешафот відправили бранців в одностроях.
16 січня, 08:20
Історія
Цими днями 32 роки тому припинив своє існування Совєцький Союз. Химерно соціально-політичний проєкт більшовиків зазнав краху.
27.12.2023, 14:27
Політика
Його встановили за особистим наказом Сталіна й вирішили прибрати зі столиці після Революції Гідності.
09.12.2023, 11:25
Полтава
Валійського репортера, який першим розповів світові про Голодомор, увічнили у топоніміці Полтавщини. Рихарду Зорґе вказали на смітник.
09.10.2023, 20:04