День в історії: 30 років тому в Україні ліквідували ленінський комсомол

ІСТОРІЯ
21.09.2021, 16:05
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: lobnyamedia.ru

Що ми сьогодні знаємо про Самуї́ла Ейнгорна, Павлика Морозова та ідеї комсомольців.

Як їх тільки не називали — авангард компартії, кадровий резерв, будівничі комуністичного майбутнього...

Але у зв'язку з проголошенням Незалежності України та забороною КПУ, у вересні 1991 року ВЛКСМ саморозпустилася, і весь її бюрократичний апарат тимчасово лишився без роботи.

Сьогодні ми згадаємо про подальшу долю комсомольців, але спочатку пригадаємо історію цієї окупаційної структури.

Так, територіальна структура Комсомолу України сформувалася з початку окупації України Росією — з 20-х років ХХ століття і була подібна до структури компартії.

День в історії: 30 років тому в Україні ліквідували ленінський комсомол_1

Першим в історії комсомолу 1-им (даруйте за тавтологію) секретарем ЦК КСМ України уродженець Одеси Самуї́л Йо́сипович Ейнгорн — єврей за національністю.

Призначення інородця на високу посаду пояснюється просто — більшовики як окупанти не довіряли українцям у вихованні потрібних їм кадрів.
День в історії: 30 років тому в Україні ліквідували ленінський комсомол_3

Характерно, що культовою особистістю для комсомолу став Па́влик Моро́зов — хлопчик, який у радянській пропаганді символізував чесність і принциповість молодого борця з «куркулями».

Насправді ж зрадник, який продав власного батька, який не хотів віддавати власне майно комуністам.

Вбитий власними дідом та дядьком за виступ на суді.
 
...Попри розпуск комсомолу в 1991 році багато хто із комсомольців мали значні “трудові заощадження, які дали “путівку у нове, політичне життя” вже де-юре в Незалежній Україні.
 
Відтак “колишні”, чи то “вчорашні” як привиди з минулого присутні мало не у всіх політичних партіях України і сьогодні. 
 
Щодо подальшої історії кадрового резерву комуністів в Україні, то комсомольці самовідновилися у 1997 році і працювали під керівництвом Комуністичної партії України.

Відповідно до моніторингу інформації з сайту організації її керівництво займало активну українофобську і проросійську позицію.

Згідно з офіційним сайтом організації відновленим слоганом ЛКСМУ стало: “Товаришу, скинемо Київську хунту разом!”

Але вже у 2015-му році, після Революції Гідності, комсомол знову заборонили як відверто українофобську та проросійську структуру.

Закон про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режимів, прирівняв комуністів до нацистів, тим самим не тільки фактично заборонивши КПУ, але і ввівши кримінальну відповідальність за “комуністичну пропаганду”.
 
І на сьогодні комсомол входить до переліку заборонених в Україні організацій. 

Читайте також:
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03 травня, 10:22
Світ
Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".
30 квітня, 07:09
Світ
Російська "п'ята колона" з-поміж жителів Таллінна і Нарви опинилася у складному становищі, через дії кремлівського щура в Україні.
29 квітня, 08:37
Кримінал
Слуги Феміди Литовської республіки розпочали розгляд позову родичів жертв подій 13 січня 1991 року проти Міхаіла Горбачова.
28 березня, 21:24
Світ
Подвійні стандарти для корумпованої еліти країн ліберально-демократичного Заходу – норма, адже вона роками харчується з рук Кремля.
16 березня, 17:09
Історія
Більшовицькі окупанти ніколи не були винахідниками чи творцями, радше вмілими крадіями, котрі запозичували чуже, називаючи своїм.
07 січня, 11:16