Депутата Полтавської обласної ради підозрюють у привласненні 100 тисяч гривень

КРИМІНАЛ
13.09.2023, 11:00
Депутата Полтавської обласної ради підозрюють у привласненні 100 тисяч гривень

"Слуга коломийського народу" Олександр Смірнов посприяв видачі двоюрідній сестрі 100 тисяч матеріальної допомоги з бюджету

Депутату Полтавської обласної ради від «Слуги народу» Олександра Смірнова підозрюють у привласненні 100 тис. гривень, які передбачалися для виплати громадянам грошової допомоги на лікування.

Про це повідомляють САП та НАБУ.

12 вересня 2023 року НАБУ і САП викрили депутата Полтавської обласної ради на заволодінні у змові з двома особами коштами у сумі 100 тис. грн, які передбачались для виплати громадянам грошової допомоги на лікування.

Підозрюються:

  • депутат Полтавської обласної ради – ч. 4 ст. 191 КК України;
  • консультант відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської обласної ради – ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України;
  • близька родичка депутата Полтавської обласної ради – ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України.

Дії кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК. Встановлено, що у грудні 2022 року у депутата виник злочинний умисел, направлений на заволодіння коштами, виділеними для надання депутатами Полтавської обласної ради матеріальної допомоги громадянам.

Він вступив у змову з консультантом відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської обласної ради, яка консультувала щодо потенційних отримувачів такої допомоги з поміж наближених до нього осіб та допомагала з оформленням необхідних документів.

Також депутат залучив до схеми і свою близьку родичку, яка начебто потребувала коштів на лікування. У результаті вже наприкінці грудня 2022 року на картковий банківський рахунок близької родички депутата надійшли грошові кошти у сумі 100 тис. гривень з призначенням платежу «Соціальні виплати», які згодом були арештовані.

У межах цієї справи детективи НАБУ обшукували автомобіль AUDI Q8, який перебуває в користуванні депутата Смірнова. В машині правоохоронці знайшли мобільний телефон iPhone 14 Pro, який вилучили.

На телефоні детективи знайшли низку листувань, які важливі для слідства. В одному з таких листувань ішлося про віднайдення інших осіб, яким так само можна було виділити разову грошову допомогу.

Повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК консультанту відділу із забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської облради та двоюрідної сестри депутата.

Депутата Полтавської обласної ради підозрюють у привласненні 100 тисяч гривень_1

У травні на з'їзді партії «Слуга народу» учасники проголосували за відкликання депутатів Смірнова та Руденка.

Сергій Смірнов перебуває у цивільному шлюбі з депутаткою ВРУ від "Слуг коломийського народу" Ольгою Савченко.

Цікаво, як на цю подію відреагує фракція "Слуг коломийського народу" у парламенті та особисто Володимир Зеленський, який зараз дуже гостро реагує на прояви корупції.

Нагадаємо читачам, що  78% українців вважають, що Володимир Зеленський несе пряму відповідальність за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях.

@limanwww

♬ оригинальный звук - liman

Читайте також:
Полтава
Фіктивна реформа. Як Юрій Болоховець, директор ДП «Ліси України», очолив корупцію і незаконну вирубку дерев у лісових господарствах.
13:25
Опінії
Враховуючи рівень корумпованості Агенції оборонних закупівель, одним корупціонером менше, одним корупціонером більше – яка різниця?
12:04
Політика
Дружина заступника голови Держпродспоживслужби ховає статки та відпочиває за кордоном під час війни
10:28
Кримінал
Натомість, у справі Романа Червінського суд скарги прокурора розглядає позачергово.
вчора, 18:21
Політика
Артема Ситника було внесено до реєстру корупціонерів у 2019 році.
вчора, 18:00
Політика
Детективи НАБУ не провели обшук у керівника НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова через тиск директора НАБУ Кривоноса.
вчора, 16:24