Депутати хочуть дозволити іноземцям не вчити українську: законопроєкт

ПОЛІТИКА
30 червня, 12:21
Депутати хочуть дозволити іноземцям не вчити українську: законопроєкт
Фото: Google

«Слуги народу» вкотре взялися переписувати закон «Про вищу освіту».

Представники фракції «Слуга народу» Юлія Гришина, Сергій Мінько, Олександр Бакумов, Андрій Одарченко та інші (всього 13 депутатів) зареєстрували у Верховній Раді проєкт закону №3717 «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземних громадян та осіб без громадянства». Ним автори намагаються врегулювати навчання іноземців та осіб без громадянства.

Що хочуть народні обранці?

За задумом авторів, необхідно внести зміни до Закону «Про вищу освіту», а саме статті 48. Змінами хочуть передбачити, що іноземні громадяни, а також особи без громадянства у своїх навчальних групах матимуть право навчатися іноземною мовою.

Щоправда, не уточнено, чи це буде їхня рідна мова, або одна із міжнародних мов: німецька, французька чи англійська. При цьому в університетах мають викладати цим іноземцям українську.

Логіка цього проєкту

Фактично «слуги» хочуть легалізувати право не вчити нашу мову іноземцями. Чимало з них, особливо з Арабських та Африканських країн, лишаються жити в Україні. Очевидно, Україна може отримати проблеми гірші, ніж в Європі, де іноземці, навіть знаючи мову, часто слабко інтегруються в суспільство.

Ще одне питання – кадрове забезпечення вишів: де знайти спеціалістів з мови народів банту, арабської та навіть англійської. Не секрет, що у регіонах викладачі отримують близько 10 тисяч грн зарплати (в кращому випадку), то їм треба знати 150 мов при такому ж рівні оплати.

Як мінімум це не логічно. Очевидно, що це проблема останнього часу, коли законопроєкти пишуться і приймаються бездумно, а нам, українцям, доводиться жити по таких законах.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Від сьогодні з 1 липня набирає сили закон №2617-VIII про кримінальні проступки.
01 липня, 13:46
Коли зірве різьбу на зелених гайках?
01 липня, 12:17
Ймовірно «гарант» таки дав команду валити прем’єра і Кабмін, роблячи з уряду цапів-відбувайлів.
18 червня, 14:36
Українські користувачі соціальних мереж обурюються пересуванням "гаранта" кортежем із майже 20 елітних авто.
12 червня, 10:36
«Гарант» відповідатиме на питання невеликої групи журналістів, перед іншими віддуватиметься Андрій Єрмак або його заступники.
01 червня, 16:41