Депутати хочуть змусити домогосподарок платити податки

05.10.2020, 13:46
Депутати хочуть змусити домогосподарок платити податки
Фото: Twitter

Народні обранці взялися регламентувати домашню роботу, за яку ніхто не платить податки.

На сайті Верховної Ради опублікували текст до проєкту Закону №4174 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці».

Авторами є представники «За майбутнє» та екс-«слуги народу», серед яких: Ірина Констанкевич, Тарас Батенко, Ярослав Дубневич, Антон Поляков тощо.

Вони пишуть, що законопроєкт розроблено з метою забезпечення рівних можливостей у сфері праці для працівників із сімейними обов'язками та осіб, які виконують домашню працю, а також зменшення дисбалансу на ринку праці.

Що пропонують народні обранці?

Депутати хочуть внести зміни до «Кодексу законів про працю України», Законів «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» в такій частині:

- Спочатку депутати пропонують дати визначення поняттю «домашня праця» — спрямована на обслуговування домашнього господарства (сім’ї) робота, що виконується особою віком від 16 років на підставі трудового договору регулярно та професійній основі. При цьому трудовий договір може бути розірваний у будь-який час за згодою сторін за умови попередження про це не менше як за два тижні.

- Особливості регулювання домашньої праці визначаються умовами трудового договору (цікаво між ким між чоловіком, дітьми і дружиною?!).

- Також вводиться поняття «неоплачувана доглядова праця» — неоплачувана діяльність особи, спрямована на обслуговування та забезпечення потреб сім'ї: ведення домашнього господарства, догляд за дітьми та іншими членами сім'ї, піклування про них, виховання дітей тощо.

- Не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, без їх письмової згоди.

- Вводиться поняття «працівники із сімейними обов’язками». Такими визнаються – мати, батько, усиновлювач, опікун, піклувальник, прийомні батьки, батьки-вихователі:

а) Одинока мати – жінка, у свідоцтві про народження дитини якої запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері, жінка, яка має дитину, батька якої позбавлено батьківських прав або батько якої помер, або відповідно до рішення суду його визнано безвісно відсутнім чи оголошено померлим;

б) Одинокий батько – чоловік, який має дитину, матір якої позбавлено батьківських прав або матір якої померла, або відповідно до рішення суду її визнано безвісно відсутньою чи оголошено померлою. Їм же пропонується надати право сплати єдиного внеску.

Депутати також хочуть, аби спеціально уповноважений центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків здійснював організацію наукових і експертних досліджень з оцінки вартості неоплачуваної доглядової праці, як діяльності жінок і чоловіків, з метою зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.

Депутати щиро впевнені, що прийняття цього Закону сприятиме досягненню рівності на ринку праці та зменшенню розриву в оплаті праці, сприятиме забезпеченню прав працівників із сімейними обов'язками та осіб, які виконують домашню працю.

Прийняття цього закону дозволить легалізувати зайнятість осіб, які виконують домашню працю. Однак не зрозумілою є ситуація, коли подружжя ділить роботу: один пилососить, інший готує їсти.

Як бути тут?

Депутати пишуть, що переважну більшість хатньої роботи виконують жінки, однак як бути з чоловіками, які, наприклад, роблять ремонт вдома, чи щось лагодять. Також викликає велике запитання до процесу організації праці.

Якщо жінка вдень працює, а ввечері варить вдома їсти, то чоловік з дітьми має укласти з нею угоду на це і вона має брати з них гроші, при цьому сплачуючи податки. А якщо чоловік готує їсти, або робить ремонт у будинку, то як тоді бути.

Це має зворотну дію?! Взагалі у цьому проєкті більше запитань ніж відповідей.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Новини
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов став на "слизьку стежку" після публічних погроз торговельній мережі "Епіцентр".
13.11.2020, 10:44
Світ
Міжнародний суд ООН зобов'язав Ізраїль допустити постачання продовольства й медичної допомоги до Гази, щоб запобігти голоду.
17:06
Війна
Міністерство енергетики України звернулося до громадян, органів влади, ЗМІ щодо поширення інформації про наслідки ударів ворога.
16:45
Війна
Польський прем'єр вважає, що Європа повинна витратити якомога більше коштів на закупівлю зброї та боєприпасів для України.
16:25
Політика
Президент Туреччини відвідає Сполучені Штати 9 травня.
15:48
Війна
Західні компанії виробляли нітроцелюлозу, та попри санкції поставляли її до московії
15:04