Депутати взялися змінювати процедуру складання протоколів про адмінпорушення

ПОЛІТИКА
23.04.2020, 19:01
Депутати взялися змінювати процедуру складання протоколів про адмінпорушення
Фото: poglyad.tv

«Слуги народу» хочуть спростити доступ до персональних даних осіб.

На сайті Верховної Ради оприлюднили текст законопроєкту № 3327 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення за порушення права на інформацію».

Автором є народний депутат від фракції «Слуга народу» Андрій Костін. На його думку, законопроєкт допоможе удосконалити норми чинного законодавства щодо порядку складення протоколів про адміністративне правопорушення.

Що пропонує нардеп

Костін пропонує внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Законопроєктом більш детально визначається перелік відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, що зазначається у протоколі.

Серед іншого вказується прізвище, ім'я, по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є.

Також відповідними змінами виключаються проблемні питання, пов’язані з отриманням персональних даних про таку особу. З цією метою, також пропонується доповнити статтю 24 Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», надавши право раді адвокатів регіону запитувати та отримувати в державних органах, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах інформацію щодо місця проживання, дати народження, ідентифікаційного номера осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності.

Крім того, законопроєкт спрощує процедуру складення протоколу про адміністративне правопорушення. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, а також у разі відмови такої особи з’явитися до місця складання протоколу для його підписання.

Якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не була присутня при складанні протоколу, їй пропонується прибути до місця складання протоколу для його підписання. Якщо особа не хоче, може не підписувати протокол, про це має просто бути зазначено у протоколі. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви відмови від його підписання.

Законопроєктом запроваджується право ради адвокатів регіону на оскарження постанови суду у справі про адміністративне правопорушення.

Законопроєктом також встановлюється право уповноважених осіб збирати та надавати інформацію із персональними даними фізичної особи з метою складання протоколів про адміністративні правопорушення. Іншими словами, особисті дані осіб стануть значно доступніші, що, наприклад, спростить процедуру виписування штрафів за прогулянки в парку під час карантину.

Читайте також:
Опінії
Кодло під назвою "Слуги народу" продовжує паразитувати на патріотичній темі. Цього разу вже до мертвих Героїв свої лапи простягли.
28 жовтня, 19:18
Війна
Ковальов заявив, що його підірвали українські диверсанти
30 червня, 13:49
Політика
СБУ провела обшук у Галини Третьякової. Аналіз інтернет-трафіку її телефону показав постійні контакти із російськими абонентами.
07 червня, 14:58
Кримінал
Депутата спіймали на «гарячому» під час отримання хабара у розмірі 558 тис. грн
28 січня, 19:23
Опінії
...Це – не адюльтер, це – державна зрада!
20.12.2021, 09:42