Дерибан на крові: як грантожери порозумілися з корупціонерами
Перипетії стосовно проекту «Територія Майдану» тривають.
Під прикриттям увіковічення пам’яті про Майдан територію довкола приміщення ОДА хочуть модернізувати за «скромну» суму 80 мільйонів гривень.
Існує достатньо причин побоюватися, що помпезний проект – просто нагода для розкрадання бюджетних коштів.
4 липня під стінами ОДА відбулася акція з метою привернути увагу до проблеми чергового дерибану. Причому дерибану винятково цинічного: за умов невирішеності низки інфраструктурних проблем «списувати» 80 мільйонів і називати це вшануванням пам’яті Майдану – такому рівню цинізму ще треба повчитися.
Цікавою деталлю ситуації з «Територією Майдану» стало те, в схеми дерибану включилася така собі ГО «СityLab». Проект саме цієї ГО переміг у нібито чесному конкурсі.
ГО «СityLab» позиціонує себе як «громадська платформа, яка об'єднує ініціативних людей технічних, соціальних та творчих професій, що цікавляться питаннями, пов'язаними із функціонуванням та розвитком міст».
Насправді йдеться про чергову грантожерську організацію, яка фінансується закордонними донорами, зокрема фондом Джорджа Сороса «Відродження».
У ГО «СityLab» навіть не приховують свою ідеологічну заангажованість. Як зазначається в описі проекту «Території Майдану», його елементи мають «уособлювати світоглядну парадигму лібералізму». Сотні тисяч українців, які були активними учасниками Майдану, навіть не здогадувалися, що мають якийсь стосунок цієї парадигми. Але у «СityLab» на це не зважають. Для новоспечених «урбаністів» куди важливіше нагромадити купу завчених слів.
Активісти грантожерських організацій зазвичай позиціонують себе як «людей нового покоління», «агентів змін» і так далі. Значним сегмент таких органіцій декларує своєю метою боротьбу з корупцією. Але, як бачимо, грантожери дуже легко знаходять спільну мову з корупціонерами. Просто роблять це під прикриттям розмов про «уособлення світоглядної парадигми лібералізму».