Держава замість допомоги громадянам у виживанні навпаки працює для здирництва та знищення бізнесу

ПОЛІТИКА
17.02.2023, 11:02
Держава замість допомоги громадянам у виживанні навпаки працює для здирництва та знищення бізнесу

Суд підприємця за те, що той нібито незаконно продавав електроенергію від генератора

Суд оштрафував одеського підприємця Дмитра Осовського за те, що той нібито незаконно продавав електроенергію від генератора. Сума штрафу становить 17 тис. грн. Продажем електрики суд вважає послугу із зарядки гаджетів, яку заклад Осовського надавав відвідувачам.

Поліція та суди Одеської області оштрафували підприємця Дмитра Осовського за незаконний продаж електроенергії - бо він встановив генератор у кафе для підзарядки гаджетів відвідувачів.

Таке рішення ухвалив Овідіопольський районний суд Одеської області. Фото судової квитанції про штраф опублікував сам Осовський.

Держава замість допомоги громадянам у виживанні навпаки працює для здирництва та знищення бізнесу_1

Суд звинуватив підприємця за статтею 164 адміністративного кодексу – "ведення підприємницької діяльності без реєстрації, ліцензії або у той час, коли ліцензія закінчилася". Відтак рішення про штраф виніс суддя Овідіопольського районного суду Павло Кириченко, а суддя Одеського апеляційного суду Ігор Красновський вирок підтвердив.

Як зазначає журналіст Юрій Бутусов, - "у своєму кафе в Овідіополі бізнесмен Dmitry  Osovsky за свій рахунок придбав та встановив генератор. Осовський звернувся до відвідувачів з проханням добровільно донатити на закупівлю пального для генератора. Під час відключень електрики генератор вмикався і люди мали можливість сидіти в теплі, пити чай та підзаряджати гаджети.  Донати на пальне суд назвав "незаконним продажем електрики" і Осовського оштрафували на 17 тисяч гривень.

"Злочин" розслідували одразу три дільничних поліцейських - Владіслав Мельничук, Гавриленко Віктор та Ширинов Терпак Агаз-огли.

Але в чому ж він порушив закон?

1. У рішенні суду не сказано, в чому підприємець порушив закон, адже факт продажу електрики нічим не доведений, донати були добровільними і сплачувати їх могли ті, хто бажає. Без наявності чеку за продаж електрики назвати це продажем неможливо.

2. Українська влада не здатна сама забезпечити країну автономними резервними системами живлення, не стимулювала   закупівлю генераторів для закладів громадського харчування, змушуючи малий бізнес вдаватись до самостійного виживання.

3. Підприємець купив генератор, щоб зберігати робочі місця, сплачувати податки державі, комунальні платежі місту, і він свої обов'язки виконує. Податки сплатив він і за купівлю генератора, і пальне з податками одразу продається. На усі ці податки утримуються у тому числі ці п'ять держслужбовців, які  залізли у кишеню  підприємцю.

4. Люди, яких росія позбавила нормальних умов існування, мали б йти грітись та підживлювати свої гаджети до державних установ - до тих же судів, до тієї ж поліції, там, де автономне живлення встановила держава. А насправді у людей немає можливості встановити  собі генератор у квартирі, і тому саме такі кафе це частина інфраструктури життєзабезпечення.

Про совість тут нема чого казати, у людей, які малюють такі справи та такі вироки, питання моралі у житті виникає дуже рідко.

Це ще один такий малий, але насправді ганебний і показовий випадок, коли держава замість допомоги громадянам у виживанні навпаки працює для здирництва та знищення бізнесу.

Сподіваюсь, що Дмитро Осовський завдяки розголосу та підтримці фахівців зможе належним чином захистити свої права", - резюмує Юрій Бутусов.

Новина про те, що підприємця в Одесі хочуть оштрафувати за використання генератора у своєму закладі, від початку викликала широкий резонанс.

В результаті після багатьох питань глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев повідомив, що бізнесу при генерації до 5 МВт електроенергії не потрібно отримувати ліцензію.

В Україні вже неодноразово штрафували власників генераторів нібито за продаж електроенергії, при цьому самі факти продажу не були зафіксовані.

За словами адвоката Євгена Іванченка, якщо йдеться саме про коворкінгу й там могли продаватися якісь товари або надаватися послуги і при цьому об'єкт живився від генератора, це не можна вважати продажем електроенергії. Факт продажу має фіксуватися в інший спосіб, додає адвокат. Штрафувати за продаж енергії можна, якщо підприємець за допомогою свого електрогенератора, наприклад, постачає електрику іншим людям за гроші.

Український бізнес має право без ліцензії встановлювати генератори певної потужності, а потім продавати послугу доступу до розеток, інтернету. При цьому правоохоронці не мають права штрафувати за таку діяльність, якщо у переліку КВЕДів (класифікатор видів економічної діяльності) є, наприклад, надання інших офісних послуг або оренда приміщень.

Читайте також:
Життя
«Несусвітня дурня»: Ірина Фаріон наполягає, що вона – не професорка і не докторка
17:10
Політика
На сайті українського гіпермаркету «Епіцентр» продають товари з російською символікою, зокрема десантних військ московії.
23 квітня, 16:03
Позиція
108 брамінів упродовж 31 дня о 5 ранку за Київським часом будуть молитися за завершення війни та розквіт України і її народу
16 квітня, 16:54
Полтава
Знову селяни Полтавського краю в авангарді підтримки фронтовиків. Натомість чиновники та депутати обласного центру досі пасуть задніх.
08 квітня, 12:34
Політика
Наша влада зацікавлена в цьому
06 квітня, 18:05
Політика
Український стендапер Зирянов заявив, що «немає педофілів, є діти з сексуальним вайбом».
05 квітня, 15:01