Державі Ізраїль винесено звинувачення в етнічних чистках

СВІТ
02 лютого, 06:59
Державі Ізраїль винесено звинувачення в етнічних чистках
Фото: New York Post

Чинні ізраїльські закони, урядова політика і практика проти арабів-палестинців на Західному березі річки Йордан є новітнім апартеїдом.

Відповідну заяву з численними звинуваченнями на адресу влади Ізраїлю оприлюднила організація "Amnesty International", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За словами міжнародних правозахисників, встановлений у регіоні інституційний режим має на меті системне пригнічення та утиски палестинців і водночас – етнорелігійне піднесення євреїв, які незаконно займають чужу територію.

«Ізраїль ставиться до не юдейського населення як до нижчої расової групи. Станом на сьогодні впроваджено системну сегрегацію через відповідні закони та правила, котрі мають на меті заборонити арабам-палестинцям заявляти про рівні права з євреями-ізраїльтянами, як безпосередньо на території Держави Ізраїль, так і на окупованому нею Західному березі річки Йордан. Це є свідченням політики апартеїду, що за міжнародним правом вважається злочином проти людства. Фактично, уряд Ізраїлю користає з територіальної роздробленості палестинців, що служить йому основоположним елементом режиму гноблення і панування», – йдеться у заяві "Amnesty International".

Міжнародні правозахисники також задокументували низку антигуманних, відверто дискримінаційних дій, учинених проти арабів, зокрема це: примусове переміщення; адміністративне затримання і катування; незаконні вбивства і серйозні поранення; відмова в основних свободах; переслідування за етнічною та релігійною ознаками.

Натомість урядовці Ізраїлю у типовій для них манері вже відповіли на звинувачення організації "Amnesty International", природно переклавши з себе відповідальність за вказані злочини на палестинський народ і сусідні країни – Сирію та Іран.

«Немає жодного можливого виправдання для системи, побудованої навколо інституційного та тривалого расистського пригнічення мільйонів людей. Ізраїль мусить вибачитися за власний апартеїд! Ми закликаємо міжнародну спільноту втрутитися у ситуацію і спонукати ізраїльських урядовців до виконання взятих на себе зобов'язань, згідно з підписаними раніше угодами», – прокоментувала генеральний секретар "Amnesty International" Аньєс Калламар.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що багаторічний ізраїльський терор допік навіть християн, які століттями мешкають на Святій Землі.

Державі Ізраїль винесено звинувачення в етнічних чистках_1
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Естонія вирішила скористатися положеннями статті 63 Конвенції про запобігання геноциду й долучитися до позову
24 вересня, 13:55
Кримінал
Виконавці волі путінського режиму з ресурсної федерації не цураються показувати на люди, як вони масово викрадають дітей.
21 вересня, 08:27
Історія
Чому цивілізований західний світ забув і пробачив росії її історичні злочини? Певно, через власну м'якотілість і прагматизм.
19 вересня, 08:12
Опінії
Війна закінчиться, темрява відповзе назад, у своє лігво. А ми повернемося до звичного життя, відновлюючи те, що темрява залишила по собі.
18 вересня, 18:15
Кримінал
Там, де перебували окупаційно-терористичні сили країни-агресора, не лишається нічого живого і цілого, а тільки смерть і цілковита руїна.
02 вересня, 17:36
Світ
ООН знову продемонструвала свою стурбованість
01 вересня, 13:15