Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?

ПОЛІТИКА
19.11.2020, 16:40
Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?

Досить дивна закупівля була оголошена ДБР на сайті Prozorro.

16 грудня 2020 року на сайті державних закупівель Prozorro з'явилася інформація про закупівлю Державним бюро розслідувань “Апаратури для передавання радіосигналу з приймальним пристроєм”.

Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?_1

Здавалось би, нічого дивного в даній закупівлі не має бути, такі закупівлі час від часу проводилися і за таким кодом Державного Класифікатора рятувальники закуповують автомобільні радіостанції, військові купують камери відеоспостереження, прокуратура купує системи відеоспостереження, університет купував ІР-камери.  

Нічого дивного, на перший погляд, немає і в цій закупівельній процедурі, але знаючи любов ДБР специфічних закупівель до всіляких телескопів (для виходу на міжгалактичний рівень боротьби зі злочинністю) та фрезерних станків (напевно в ДБР вирішили перекваліфікувати частину співробітників, котрі показують погані результати роботи), ми вирішили дослідити дану закупівлю детальніше.

Як виявилося, наші побоювання були обґрунтованими та інтуїція нас не підвела.

Розглянувши детально додатки до закупівельної процедури оголошеної ДБРівцями ми помічаємо, що спритні ділки з ДБР в рамках даної процедури проводять закупівлю не камер спостереження, не автомобільних рацій чи рацій для співробітників... вони вирішили закупити мобільні телефони у кількості 25 штук !

Вдумайтесь шановні ! ДБР проводить закупівлю 25 мобільних телефонів, пафосно називаючи їх “Пристрій для здійснення оперативно-розшукової діяльності”. Вважаємо за свій обов'язок повідомити оперативникам ДБР, що з такими пристроями для здійснення оперативно-розшукової діяльності половина громадян України ходить вулицями міст, містечок та сіл нашої батьківщини.

На диво, у закупівлі були вказані не дорогі VIP-телефони преміум класу, а звичайні смартфони :
- Пристрій для здійснення оперативно-розшукової діяльності Xiaomi note 9 6/64 22 шт.;
- Пристрій для здійснення оперативно-розшукової діяльності huawei p40 lite 6/128;
- Пристрій для здійснення оперативно-розшукової діяльності Meizu Note 9 4/64;
- Пристрій для здійснення оперативно-розшукової діяльності Xiaomi Redmi Note 8 4/64.

Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?_2

Але привернуло нашу увагу і інші деталі даної закупівлі. 

По перше, в закупівлі вказані безальтернативні товари, тобто ДБР має намір закупити саме конкретні моделі смартфонів без можливості вибору альтернативних моделей та без вказівок на будь-які технічні характеристики (окрім оперативної та внутрішньої пам’яті).

По друге, ДБР було ціну 149 260 гривень за весь лот, хоча після кількахвилинного пошуку в мережі Internet, можна підрахувати що даний лот можна легко придбати за 120 000 гривень.

Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?_3
Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?_4
Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?_5
Державне бюро розслідувань закуповує новорічні подарунки ?_6

По третє, ДБР було обрано спрощену процедуру проведення закупівлі, що своєю чергою чергу передбачає менші строки на подання пропозицій, уточнення та проведення аукціону. Крім того, спрощена процедура закупівлі передбачає ще один цікавий нюанс : “в разі подання 1 пропозиції, процедура одразу переходить на стадію розгляду пропозиції постачальника”. Тобто, якщо буде пропозиція лише від одного учасника, то її й буде розглядати ДБР, не проводячи аукціону... 

А тепер, шановні, згадаймо про спрощену процедуру та обмежений час на подання конкурсних пропозицій... В нас закралися сумнів, що заявиться на дану процедуру закупівлі один “перевірений” учасник, котрий і поставить ДБР китайські “Пристрої для здійснення оперативно-розшукової діяльності”. Тут ми згадуємо і завищену ціну закупівлі, приблизно на 20 000 гривень, але ми впевнені що 25 мобільних телефонів з лоту можна закупити дешевше, якщо проявити старання.

А тепер повернемося до кінцевої дати поставки продукції. “Пристрої для здійснення оперативно-розшукової діяльності” мають бути поставлені замовнику до 31 грудня 2020 року, саме тому ми і запідозрили, що дані смартфони стануть подарунками до нового року, для когось із ДБР чи їх близьких.

По іншому ми навіть не можемо пояснити, як в оперативно-розшуковій діяльності ДБР можуть бути використані 25 китайських смартфонів. Якщо ж в ДБР вважають, що 25 китайських смартфонів є спецзасобами, то їх закупівля має відбуватися за особливою процедурою та не підлягає оприлюдненню (повірте, нам самим смішно, але ж ми не знаємо, що в головах у оперативників ДБР і до чого ще вони могли додуматися).

Читайте також:
Для Полтавської міської ради закуплять 18 нових автомобілів вартістю 10 млн 931 тис грн.
08 квітня, 15:10
Нехороша історія з Великим крадівництвом має продовження — тепер у Зеленського крастимуть у борг, бо існує "сприятлива ринкова кон'юктура".
19 червня, 20:53
Однопартійці Святослава Вакарчука і Кіри Рудик 2 роки боролися з Порошенком і за електоральну нішу "сивочолого" партнера Медведчука.
19 червня, 14:26
Теракт міг бути організований людьми Авакова і Грицака.
18 червня, 20:14
Йдеться про есмінець ВМС Великої Британї «Дефендер» і фрегат ППО ВМС Нідерландів «Евертсен»
18 червня, 16:45
Все створене для того, щоб заляканий народ без спротиву віддав усе – в тому числі й Незалежність.
18 червня, 15:56