«Діамантовий» дідусь члена ВРП Романа Маселка.

ПОЛІТИКА
27 травня, 10:23
«Діамантовий» дідусь члена ВРП Романа Маселка.

Продовження історії «золотих» дружини та тітки члена ВРП Романа Маселка

Журналісти ГО «Офіс очищення судової системи» виявили чергові факти недоброчесності Романа Маселко.

Роман Маселко, який удень працює членом ВРП, а вночі пише скарги до ВРП на суддів, не витримав і в коментарях до посту про «золоту» тітку зізнався, що кошти від неї одержував, а вона їх одержала від дідуся.

Навіть приклав свідоцтва про спадщину та вказує: дідусь мав кошти, а тому все легально.

Ну й дійсно: чого причепилися, адже 85 річний дідусь мав заощадження.

Громадськість цікавить питання легальності походження коштів дідуся.

Адже стандарти, для прикладу, Громадської ради доброчесності (в який працював Роман), вимагають, що суддя, а так само член ВРП, має довести легальність набутих активів (коштів) із початку життя.

  • відомості щодо офіційних доходів Романа Івановича Маселка (який залишив доньці у спадок кошти) з 1995 по 2015 роки свідчать про відсутність доходів у розмірі 1,7 млн грн (а ще ж витрати на життя);
  • зі свідоцтв вбачається, що 85 річний дідусь мав 27 рахунків у 8 банках, що в очах стороннього спостерігача виглядає дуже нереально;
  • ось ці залишки:

  1. КБ «Хрещатик» — 2 рахунки на 57 819,69 грн,
  2. ПАТ КБ «ПриватБанк» — 4 рахунки на 272 614,09 грн,
  3. Ощадбанк 6 рахунків на — 352 865,03 грн,
  4. Ідея Банк 2 рахунки на — 117 697,09 грн,
  5. Укрсиббанк 1 рахунок на — 100 000 грн,
  6. Платинум Банк 4 рахунки на — 199 122,16 грн,
  7. Мегабанк 6 рахунків на — 335 285,19 грн,
  8. Креді Агриколь Банк — 2 рахунки на 106 035,25 грн.

  • інша справа, що донька, яка працювала на державу в податковій з метою приховування від декларування незаконно одержаних доходів, відкривала на літнього дідуся рахунки у банках та приховувала одержані хабарі — от це більш реальна версія;

Далі:

1,7 млн грн у 2015 році становить 70 тис. дол. США, та для інвестування у 2021 році в нерухомість вартістю 150 000 дол. США явно недостатньо.

І памʼятаємо, що у цьому ж 2021 році тітка дала позику Роману близько 15 000 дол. США;

Нереальною також є тривала пауза після одержання спадку наприкінці 2015 року та інвестування у житло через 6 років, а жили весь час вочевидь на пенсію, маючи мільйон на рахунку.

Не факт, що кошти зберігалися в іноземній валюті, а тому з часом їх залишилося ще менше ніж 70 тис. дол. США;

Згадка про захмарні доходи чоловіка тітки, який працює професором у Польщі, чимось нагадує виправдання одного із попередніх членів ВРП, котра говорила, що заробила на будинок, збираючи в Німеччині полуницю.

Посилання Романа, що це все перевірено Етичною радою, виглядає смішно з огляду на постать її голови — Льва Кишакевича, якого на конкурсі до ВС оцінював Роман Маселко та не надав йому негативний висновок ГРД.

Просимо Романа Маселка та фундацію DEJURE проаналізувати легальність статків дідуся Романа Маселка, які були використані для придбання квартири члена ВРП Романа Маселка та набуття нерухомості його тіткою.

Впевнені, що фахівці в оцінці суддів будуть послідовними та нададуть громадськості детальний звіт з цього приводу.

Джерело: Офіс очищення судової системи


Член ВРП Роман Маселко не зміг пояснити, звідки мільйони у діда, бо той помер. А наявність грошей на придбання квартир у тітки-пенсіонерки обґрунтував доходами дядька, який виявився російським вченим.

Аргументи на користь своєї доброчесності та своїх родичів Р.Маселко виклав у пості на Facebook.

Намагаючись пояснити, звідки у 85-річного Романа Маселка-старшого стільки депозитів, Р.Маселко-онук указав, що не може надати довідок про його доходи, бо дідусь помер. Але зазначив, що дід все життя працював, а депозити дробив, аби гарантовано отримати відшкодування від ФГВФО.

Закон і Бізнес зазначає, що таке пояснення виглядає сумнівним. З одного боку, аби накопичити 1,55 млн грн. йому б довелося відкладати десь по 10 тис. грн. щомісяця упродовж останніх 15 років. Якщо пригадати, що до 2015 року курс долара не перевищував 8 грн./$, то це — $1250 на місяць. Такі зарплати навряд чи платили навіть дуже цінному фахівцю після 70 років. Крім того, як відомо, відшкодуванню у 2015 році підлягало лише 200 тис. грн на одного вкладника. Та, як повідомляв Офіс очищення судової системи , у діда Р.Маселка принаймні у 4 банках зберігалася більша сума.

Не менш розмитими є виправдання щодо статків тітки Галини Боженко, яка, як зазначалося, теж будучи пенсіонеркою, вже цього року придбала дві квартири з підвалами у Львові, які оцінили у $150 тис. Р.Маселко пояснює: на це витрачені кошти, отримані у спадщину від діда, та доходи чоловіка, який з 1996 року і дотепер викладає у Польщі.

Проте, Р.Маселко не повідомив, що чоловік тітки — Богдан Боженко, за словами експертів, у 2004 році атестувався у ВАК рф.

«Діамантовий» дідусь члена ВРП Романа Маселка._1

Пояснюючи, чому в договорі на придбання квартири в Києві він указав, що усі гроші належать дружині, «доброчесний» Р.Маселко сказав: «Я хотів, щоб дружина з сином себе впевнено почувала і квартира була суто її власністю. Так, ми не оформляли нотаріальний договір дарування. Але чи багато українців оформляє такий договір?».

Нагадаємо, що минулого тижня народні депутати Максим Бужанський та Кирил Нестеренко спрямували депутатські звернення до ВРП і НАЗК, в яких оприлюднені факти порушення чинного законодавства з боку Р.Маселка, зокрема, в частині дій в умовах конфлікту інтересів, сумнівного декларування та порушень порядку військового обліку.

Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50