Нардепи виявили факти недоброчесності у члена ВРП Маселка

ПОЛІТИКА
18 травня, 13:46
Нардепи виявили факти недоброчесності у члена ВРП Маселка

Вищу раду правосуддя просять перевірити наявні порушення чинного законодавства з боку члена ВРП Романа Маселка

Зокрема, в частині дій в умовах конфлікту інтересів, неповного декларування та порушень військового обліку.

Про це йдеться у зверненні народного депутата Максима Бужанського до ВРП, інформує «Закон і Бізнес».

Зокрема, звертається увага членів Ради на факти порушень Р.Маселком ст.33 закону «Про Вищу раду правосуддя», яка вимагає від члена ВРП «заявити самовідвід, якщо він особисто, прямо чи побічно заінтересований у результаті справи,.. або якщо будуть встановлені інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості».

Однак, наведені у зверненні дані свідчать про те, що зазначені вимоги Р.Маселком систематично порушувалися, зокрема, під час розгляду скарг на суддів, щодо яких раніше він «публічно та категорично висловлював свою негативну думку, безапеляційно звинувачував у недоброчесності, порушеннях закону тощо».

Крім того, він не заявляв самовідводів від розгляду скарг, що надійшли до ВРП від громадських активістів, з якими перебуває у дружніх стосунках, як-от, у випадку розгляду скарги старшої юристки ГО «Фундація ДЕЮРЕ» Х.Буртник.

Хоча, за твердженням нардепа, Р.Маселко раніше працював у цій ГО, «продовжує підтримувати з її співробітниками зв’язки, в тому числі дружні; відповідно до поданої ним декларації за 2022 р. отримував від цієї організації кошти у вигляді благодійної допомоги».

Нардеп відзначає, що такі факти дають підстави стверджувати, що у Р.Маселка «наявний приватний інтерес», який «полягає, зокрема, у бажанні забезпечити успішний розгляд та задоволення скарг осіб, з якими він перебуває у особливих, в тому числі дружніх, відносинах, й скарг громадської організації, з якою він перебував у організаційних та фінансових взаємовідносинах, сприяти їх діяльності та продовжувати розбудовувати з ними взаємовигідні відносини».

Також нардеп звертає увагу на те, що відповідно до фактичних місць працевлаштування в м. Києві та автобіографії, яка подавалася Р.Маселком Р.А. для проходження конкурсу на посаду члена ВРП, він проживає в Києві з жовтня 2005 року. Але, згідно з поданою декларацією, зареєстрований у м. Жидачів Стрийського району Львівської області. Тим самим, як зазначає М.Бужанський, це уможливлює звернення до «зручних» судів, тобто фактично для штучної зміни підсудності шляхом подання позовних заяв начебто за «зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання» (наприклад, у справах №380/7189/22 та №380/15104/21).

Ці дії також містять ознаки порушення вимог ч. 3 ст .1 закону «Про військовий обов’язок і військову службу», згідно з якою військовий обов'язок включає в себе, крім іншого, дотримання правил військового обліку.

Водночас, у зверненні нардепа Кирила Нестеренка до НАЗК звертається увага на сумнівні відомості про доходи Р.Маселка та його дружини. Так, наприклад, у декларації за 2018 рік, поданій ним як кандидатом до складу ВРП, указано про повернення йому позики третьою особою у розмірі 406.749 грн., а також про подарунок дружині 450 тис. грн. Проте у декларації за той самий період як члена ГРД ці суми Р.Маселко не зазначив.

Є у нардепа сумніви й щодо декларації за 2019 рік, де Р.Маселко вказав, що його дружина отримала від пенсіонерки позику в сумі 440 тис. грн, яку та, з огляду на соціальний статус, навряд чи могла надати.

Також Р.Маселко стверджує, що отримав в 2011 році в порядку приватизації земельну ділянку площею 1200 м2 в с. Ясногородка, що на Київщині. Проте, на думку нардепа, «такі обставини виглядають сумнівними й маловірогідними». Адже, будучи зареєстрованим у м.Жидачів на Львівшині, «безкоштовно отримати ділянку фактично у передмісті Києва в загальному порядку приватизації на практиці неможливо».

«Дані обставини можуть вказувати на недоброчесну поведінку Р.Маселка та використання ним протиправних механізмів чи корупційних зв’язків для отримання права власності на земельну ділянку в столичному регіоні», — вважає нардеп.

Читайте також:
Кримінал
Натомість, у справі Романа Червінського суд скарги прокурора розглядає позачергово.
вчора, 18:21
Політика
Артема Ситника було внесено до реєстру корупціонерів у 2019 році.
вчора, 18:00
Політика
Детективи НАБУ не провели обшук у керівника НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова через тиск директора НАБУ Кривоноса.
вчора, 16:24
Політика
Головна їх мета не боротьба з корупцією, а знищення незалежності та суверенітету України й заробляння на цьому грошей.
20 червня, 17:46
Політика
Українські банки отримали листи НАЗК, з вимогою надати інформацію про рахунки та рух коштів всього оточення заступника Генпрокурора
20 червня, 09:01