Дипломати КНР шпигують за громадянами Естонії, – дані розвідки
Посольство комуністичного Китаю у Таллінні займається незаконним збиранням адрес електронної пошти естонських громадян.
Таку інформацію оприлюднила медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на щорічний звіт Департаменту зовнішньої розвідки балтійської республіки (ест. Eesti Vabariigi Välisluureamet).
Як стверджується у вказаному документі, співробітники дипломатичного представництва КНР у столиці Естонії постійно збирають різні особисті дані жителів країни, щоби потім використати їх у своїх стратегічних цілях, зокрема з метою посилити вплив Пекіну.
«На сьогодні Китай використовує різні методи продуманої інформаційної війни, включно зі шпигунством. Посольство КНР перевіряє нашу кібермережу на здатність протидіяти зовнішньому вторгненню, промацує слабкі сторони. Яскравий приклад – масова розсилка нашим громадянам на особисту електронну пошту пропагандистського англійськомовного видання "China Watch", яке слугує своєрідним "троянським конем". Адже після відкриття листа, вмонтована у нього вірусна програма заражає комп'ютер і надсилає знайдену особисту інформацію на зашифровані сервери у Китаї», – йдеться у звіті Департаменту зовнішньої розвідки Естонії.
Водночас естонські розвідники переконані, метою подібних дій китайських комуністів є наполеглива спроба розповісти про себе з кращого боку та знайти однодумців на Заході, котрі будуть просувати потрібні Пекіну наративи.
«Окремі західні медіа і соціальні мережі несвідомо допомагають поширювати відверто заідеологізовану китайську історію та пропаганду, оскільки дипломати та журналісти із КНР упродовж останнього року активно створювали сторінки у Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn тощо, залучаючи до свого кола спілкування велику кількість зацікавлених у східній культурі людей. Натомість різні сторінки громадян Естонії, країн Європейського союзу та США енергійно стираються у власне китайських соцмережах, з яких, за словами керівництва Комуністичної партії Китаю, нібито "поширюється лише брехня", а "користувачів вводять в оману" задля очорнення режиму у КНР», – зазначено у звіті естонської зовнішньої розвідки.
Також у вищенаведеному документі стверджується, що практика шантажу європейців і американців через інтернет, і мережеве шпигунство нині стали основною зброєю Пекіна у боротьбі проти колективного Заходу за глобальну гегемонію.
Своєю чергою, як раніше інформував "Останній Бастіон", хакерам із комуністичного Китаю вдалося зламати мережеві ресурси кількох американських ЗМІ.