Директор архіву СБУ: У Варшаві вибрали Україну як розмінну монету

УКРАЇНА
07.11.2017, 09:17
Директор архіву СБУ: У Варшаві вибрали Україну як розмінну монету

На думку директора архіву СБУ Андрія Когута, представники польської влади змагаються між собою, хто краще відстоїть права Польщі, вплутуючи сюди Україну.

Про це він написав у своїй сторінці на Facebook.

При тому, погіршення взаємних відносин, за його словами, завжди можна спихнути на Україну.

«А що при цьому буде зруйнований капітал добросусідських відносин, так то ж завше можна спихнути на «варварів сходу». Головне зліпити в медіа образ ворога, через який можна пояснити всі власні невдачі і проти якого ж оголосити хрестовий похід», – пише Когут.

Директор архіву СБУ: У Варшаві вибрали Україну як розмінну монету_1

За його словами, прикро, що від таких дій страждають як українці, так і поляки. Хоч усі все розуміють, але ні на що не впливають.

На його думку, уся ця ситуація пов’язана із візитом президента Польщі до України.

«Спочатку я не міг зрозуміти, чому саме зараз почалося нагнітання антиукраїнської ситуації в Польщі. А потім побачив, що це ж має бути візит Президента Дуди до України і це доволі багато чого прояснило (на жаль)», – пише директор архіву СБУ.

Андрій Когут сподівається, що, зрештою, ситуацію вдасться заспокоїти і продовжиться нормальна співпраця. Хоч і польська влада має переглянути свої погляди про Україну.

«А от коли польський політикум зможе глянути трохи вище свого носа і перестане розцінювати внутрішні справи України як свої власні – це питання відкрите», – наголошує Когут.

Нагадаємо, нещодавно кілька польських політиків, серед яких глава МЗС країни Вітольд Ващиковський, звинуватили Україну у поганому ставленні до відновлення польських місць пам’яті. Згодом керівник МЗС Польщі детальніше розповів, що саме не так у відносинах обох країн.

Ця думка обурила директора УІНП Володимира В’ятровича, який у відповідь звинуватив польських представників у небажанні знайти компроміс у цих питаннях.

Все ж основні точки конфлікту, які виникають між країнами, базуються на історичній та освітній основі.

Крім того, нещодавно пан Ващиковський перебував з візитом у Львові, де відмовився зайти до музею «Тюрма на Лонцького».

Главі польського МЗС не сподобалося, що директор музею вважає, що у 1918 році Польща окупувала Західну Україну.