Дискримінація: В мусульманському храмі у Хевроні побудували ліфт виключно для євреїв

СВІТ
16 березня, 18:38
Мечеть Ібрагіма
Мечеть Ібрагіма
Фото: dreamstime.com

Попередньо у мусульман відібрали частину їх мечеті.

Верховний суд Ізраїлю в минулий четвер схвалив будівництво ліфта поруч з мечеттю Ібрагіма в Хевроні. Ліфтом буде дозволено користуватися тільки ізраїльським поселенцям.

Імад Хамдан, директор Комітету з реабілітації Хеврона, заявив офіційному агентству новин Палестинської автономії, WAFA, що рішення направлено на стирання мусульманської спадщини святого місця. Він назвав цей процес «іудаїзацією».

За його словами, хоча Ізраїль стверджує, що мета ліфта полягає в тому, щоб зробити це місце більш доступним, реальне намір полягав в тому, щоб зайняти якомога більшу частину території у дворі мечеті для використання ізраїльськими поселенцями.

У травні минулого року колишній міністр оборони Ізраїлю Нафталі Беннетт видав наказ про експропріацію частини мечеті Ібрагіма в рамках проєкту будівництва ліфта, щоб полегшити доступ незаконних поселенців до мусульманського молитовного дому.

Дискримінація: В мусульманському храмі у Хевроні побудували ліфт виключно для євреїв_1

Нафталі Беннетт

Навіть важко уявити собі, який поросячий виск зазвучав би на Заході з усіх дірок, якби якась інша країна зробила щось подібне.

Тим часом Палестинська муніципальна влада в Хевроні безрезультатно вимагає зупинки проєкту. 

Але на права палестинців у світі не зважають. Бо вони ж не євреї, або хоча б не представники привілейованих нині ЛГБТ.

Нагадаємо, що мечеть Ібрагіма також відома як «Могила патріархів».

Угода Уай-Рівера від 1996 року розділила мечеть між євреями і мусульманами. 
А за два роки до того ізраїльський поселенець Барух Гольдштейн вбив там 29 палестинських вірян.

Дискримінація: В мусульманському храмі у Хевроні побудували ліфт виключно для євреїв_2

Барух Гольдштейн

Центр Хеврона є виключно вороже середовище для палестинців через присутність там близько 800 шовіністично налаштованих поселенців, багато з яких озброєні. Його палестинські жителі живуть в постійному страху перед ізраїльською агресією.

Повідомляється, що Ізраїльські поселенці регулярно переслідують палестинців на окупованих територіях, нападаючи на мирних жителів, отруюючи худобу, знищуючи майно і беручи участь в інших формах насильства.

До відома: Хеврон – найбільше палестинське місто на Західному березі, велика частина якого знаходиться під владою Палестинської автономії.

Однак старий центр міста, включаючи мечеть Ібрагіма, залишається під ізраїльським військовим контролем. У місті вдвічі більше ізраїльських солдатів, ніж поселенців.

Нині понад 600 000 ізраїльських євреїв живуть в поселеннях на окупованому Західному березі і в Східному Єрусалимі, в будівлях, що вважаються незаконними по міжнародному праву.
 

Читайте також:
Наслідний саудівський принц Мугаммад ібн Салман розраховує на підтримку Джозефа Байдена у питанні відновлення відносин з Іраном.
29 квітня, 12:15
Останні тривожні події на Західному березі річки Йордан свідчать про недотримання Ізраїлем прав людини та демократичних свобод.
27 квітня, 10:27
Розрекламована ізраїльська протиповітряна оборона "Залізний купол" не змогла перехопити ракету, випущену з території сусідньої Сирії.
22 квітня, 12:56
Для досягнення мети політики цієї карликової держави ні з чим не рахуються.
11 квітня, 20:23
Єрусалимський окружний суд почав розгляд справи, порушеної прокуратурою Держави Ізраїль проти чинного прем'єр-міністра.
06 квітня, 10:23
Від початку пандемії COVID-19 не менш як 1,2 мільйона ліванських дітей позбавлені можливості здобувати освіту у навчальних закладах країни.
01 квітня, 10:37