Дивні справи Твої, Господи !

ПОЛІТИКА
16.04.2021, 12:05
Дивні справи Твої, Господи !

Верховна Рада «протягла» норму, яка дозволяє Ользі Совгирі стати суддею КСУ, не втрачаючи депутатського мандата

Крісло судді КСУ зможе зайняти чинний депутат фракції Зеленського Ольга Совгиря, не складаючи мандат: норму «протягли» в законопроекті про старост.

На засіданні Верховної Ради стався скандал: в законопроект «про старост» до другого читання «протягли» спеціальну норму, яка дозволяє чинному депутату стати суддею Конституційного Суду - що суперечить висновку Венеційської комісії.

Дивні речі відбуваються 15 квітня в парламенті.

Так, спочатку Верховна Рада прийняла за основу законопроект про конституційну процедуру № 4533, з якого на виконання рекомендацій Венеційської комісії нібито збиралися виключити скандальну норму про те, що на крісло судді Конституційного Суду може без здачі мандата претендувати чинний народний депутат, а точніше, депутатка від «Слуги народу», представниця парламенту в Конституційному Суді Ольга Совгиря. На цей час, щоб претендувати в КСУ, відповідно до закону про Конституційний Суд, їй потрібно спочатку скласти мандат.

Однак, ближче до вечора, парламент перейшов до іншого законопроекту під непримітною назвою «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» 4535 від 22.12.2020. Причому, правки до Закону «Про Конституційний Суд України» в ньому з'явилися тільки до другого читання (в першому читанні їх не було зовсім).

І тут, як з'ясувалося, в тексті до другого читання додалася та сама норма про те, щоб дозволити Ользі Совгирі не залишаться без мандата нардепа перед тим, як її призначать до Конституційного Суду.

Нагадаємо, що Венеційська комісія 22 березня 2021 року оприлюднила свій висновок на законопроект 4533 про конституційну процедуру. Зокрема, вона розкритикувала норму, якою запропоновано дозволити чинним депутатам претендувати в Конституційний Суд.

«Ця поправка дасть можливість призначати активного члена уряду або парламенту. Це суперечило б меті статті 11 (3), що вимагає політичного нейтралітету для суддів Конституційного Суду.
Венеціанська комісія рекомендує виключити пункт 6 (5) (d) Законопроекту «Прикінцеві положення» 4533 і суворо дотримуватися заборони на призначення активних членів парламенту суддями Конституційного Суду », - підкреслюється у Висновку ВК.

Нагадаємо, що Ольга Совгиря є кандидатом в КСУ, заступником голови Комітету Верховної Ради, представницею парламенту в КСУ (фракція «Слуга народу»).

Наразі в Законі про КСУ прописано, що суддею Конституційного Суду, зокрема, не може бути призначена на посаду особа, яка на день призначення:

1) є членом або обіймає посаду в політичній партії, інший організації, що має політичну мету або бере участь у політичній діяльності;

2) є обраною на виборну посаду в органі державної влади або органі місцевого самоврядування, має представницький мандат;

3) бере участь в організації або фінансуванні політичної агітації або іншої політичної діяльності.

Тобто, народний депутат не може бути призначений на посаду судді КСУ, не здавши попередньо свій мандат.

Ця заборона «законом про старост» виключена.

В обговоренні представники опозиції, зокрема, «ЄС», «Батьківщини» та інші відзначили, що спроба «нишком» протягнути таку зміну до закону про Конституційний Суд України - це «ганьба». Однак в підсумку депутати проголосували за закон в цілому.

«Слуги народу» дали 220 голосів, «Довіра» - 10, «За майбутнє» - 5 і ще 4 «докинути» позафракційні депутати.

Дивні справи Твої, Господи !_1
Дивні справи Твої, Господи !_3

Нижче наводимо нову (тепер) редакцію статті закону про КСУ:

«6. Частину третю статті 11 Закону України “Про Конституційний Суд України” (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 35, ст. 376) викласти в такій редакції:

“3. Суддя Конституційного Суду має відповідати критерію політичної нейтральності. Суддя не може належати до політичних партій чи професійних спілок, публічно виявляти прихильність до них, брати участь у будь-якій політичній діяльності.

Суддею Конституційного Суду, зокрема, не може бути призначена на посаду особа, яка на день призначення має громадянство іншої держави.

Суддя Конституційного Суду не може суміщати свою посаду з будь-якою посадою в органі державної влади або органі місцевого самоврядування, органі професійного правничого самоврядування, зі статусом народного депутата України, депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, з іншим представницьким мандатом, з адвокатською діяльністю, з підприємницькою діяльністю, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати будь-яку іншу оплачувану роботу або отримувати іншу винагороду, за винятком здійснення викладацької, наукової чи творчої діяльності та отримання винагороди за неї, а також не може входити до складу керівного органу чи наглядової ради юридичної особи, що має на меті одержання прибутку”».

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Сіоністське лобі на берегах Потомаку знову активізувалося. Військово-релігійний режим аятол напередодні вночі завдав потужного удару.
14 квітня, 15:03
Політика
Кандидат не зміг набрати навіть 40% голосів
09 квітня, 10:41
Політика
Сіоністські селекціонери готуються до ритуального вбивства червоної корови Коли це має статися, — одному Ягве відомо...
31 березня, 20:57
Світ
Юдеї та мусульмани мають у своїх релігіях дивну звичку вбивати червоне теля. Все для того, щоби умилостивити Господа, але не тільки...
26 березня, 12:27
Світ
Друга спроба запуску корабля «Союз Мс-25» з російсько-білорусько-американським екіпажем відбудеться не раніше суботи.
21 березня, 18:20
Війна
У російському Петербурзі загорівся криголам «Єрмак»
29 лютого, 16:02