До 6 років за ґратами засуджено колишнього «беркутівця» за катування протестувальників

КРИМІНАЛ
21.12.2023, 18:44
До 6 років за ґратами засуджено колишнього «беркутівця» за катування протестувальників

Цим вироком суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду м. Києва.

За результатами розгляду апеляційних скарг прокурорів Офісу Генерального прокурора та представників потерпілих Київський апеляційний суд ухвалив обвинувальний вирок щодо колишнього міліціонера БМОП «Беркут» ГУМВС України в Харківській області, обвинуваченого у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон «Динамо» імені В. Лобановського.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

«Цим вироком суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду м. Києва, який раніше був предметом апеляційного розгляду та на підставі постанови Касаційного кримінального суду Верховного Суду переглядався в апеляційному порядку повторно.

Під час нового апеляційного розгляду прокурори довели вину колишнього «беркутівця», який є діючим працівником поліції, у катуванні (ч. 2 ст. 127 КК України).

Його засуджено до 6 років позбавлення волі. Вирок набрав законної сили з моменту його проголошення» — йдеться в повідомленні.

Прокурори довели, що засуджений умисно заподіяв за попередньою змовою з групою осіб сильний фізичний біль, фізичне та моральне страждання двом учасникам Революції Гідності шляхом завдання побоїв, мучення та інших насильницьких дій. Це було зроблено, щоб покарати потерпілих за їхню участь у акціях протесту 20 січня 2014 року на перехресті вулиць М. Грушевського та Паркової дороги, а також з метою залякування та дискримінації їх та інших осіб.

Повідомляється, що тоді обох протестувальників скинули з колонади. Також одного з них, який на той момент був неповнолітнім, роздягнули за температури повітря -12°C і поранили у стегно правої ноги ножем. Після цього забризкали перцевою рідиною та примусили пройти оголеним через групу правоохоронців, співаючи гімн України. Таким чином висміювали його ідеологічні переконання. У подальшому потерпілих звинуватили в організації масових заворушень.

Читайте також:
Опінії
За 10 років слідство так і не спромоглось встановити прізвища тих міліціонерів, які слідкували за Луценком і передали його в руки бандитів.
22 січня, 10:15
Кримінал
Слідством встановлено, що вказівку застосувати зброю надав Віктор Янукович, який намагався у будь-який спосіб залишитись при владі.
17 січня, 10:23
Кримінал
Унаслідок їх дій загинуло 48 та отримали вогнепальні поранення 90 мітингувальників.
07.11.2023, 06:35
Кримінал
Трьох підсудних визнали винними, двох виправдали. Однак реального тюремного терміну ніхто не отримав.
18.10.2023, 12:34
Кримінал
Судовий розгляд у справі тривав з травня 2016 року до листопада 2022 року.
18.10.2023, 09:31
Кримінал
Йдеться про «справи Майдану», в яких чомусь не фігурує заступник Андрія Єрмака. Натомість Олег Татаров продовжує курувати силовиків.
04.10.2023, 17:37