До Латвії не пропускають росіян та білорусів, які відмовляються засудити війну рф проти України

СВІТ
30 липня, 11:35
До Латвії не пропускають росіян та білорусів, які відмовляються засудити війну рф проти України

Іммігрантів на кордоні з Латвією просять підписати документ із засудженням російської агресії

Служба державної безпеки Латвії (VDD) підвередила, що на кордоні перевіряють іммігрантів з метою виявлення тих, хто підтримує агресію росії проти України та може становити загрозу національній безпеці країни.

Про це повідомляє національний латвійський мовник LSM.

Станом на липень, 62 іноземцям було відмовлено у в’їзді до Латвії на пунктах пропуску з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Серед них 41 росіян та 14 білорусів.

Причина відмови - виявлені Службою державної безпеки (VDD) ризики для національної безпеки Латвії. Для таких осіб з дійсними візами для поїздок в країни Шенгенської зони, її анульовано.

Іноземці, які в’їжджають до Латвії з країни-агресора московії чи її найближчого союзника білорусі, підлягають посиленому контролю на прикордонних пунктах. В прикордонній службі говорять, що у порівнянні з січнем потік людей, які в’їжджають і виїжджають, зріс більш ніж у 10 разів.

"Метою перевірок є виявлення осіб, які підтримують військову агресію Росії проти України та можуть становити загрозу національній безпеці Латвії. Під час перевірок особлива увага приділяється іноземцям, які, наприклад, колись служили у силових структурах росії чи білорусі, публічно демонструють символіку, що прославляє російську агресію, або висловлює негативне ставлення до латвійської держави. Велика кількість іноземців, яким було відмовлено у в’їзді до Латвії, відкрито висловлювали свою підтримку військової агресії Росії проти України та її народу, використовуючи типові кремлівські воєнні пропагандистські меседжі", – заявили в коментарі LSM у службі безпеки Латвії.

Раніше Міністерство закордонних справ Латвії отримало ноту протесту від росії щодо ставлення прикордонників до російських громадян, які хочуть потрапити в Латвію.

Але латвійський міністр закордонних справ Едгарс Рінкевичс сказав, що його країна діє відповідно до власних законів.

Читайте також:
Політика
НБУ видав кредит рефінансування банку президента московського ЦСКА. З березня банк отримав від НБУ понад мільярд гривень
вчора, 10:10
Опінії
Сподіваюсь Єрмак не позбавить мене громадянства за критику найвеличнішого.
05 серпня, 12:31
Опінії
Нафтогаз в нинішньому статусі є головною загрозою енергобезпеці України!
31 липня, 13:53
Світ
“Зернова угода”, яка не має належних механізмів виконання, може дуже дорого коштувати Україні
30 липня, 13:46
Світ
20 країн вже ратифікували приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО
29 липня, 15:47
Світ
Якщо санкції допоможуть покласти край російській агресії, то це позитивно вплине і на безпеку Естонії
28 липня, 14:28