До майбутнього судді Городовенка є питання по майну
Просто зараз у Києві на з'їзді суддів має відбутися голосування за призначення нового судді Конституційного Суду України по квоті з'їзду суддів. За моїими джерелами, ім'я переможця вже визначено наперед, начебто, це Віктор Городовенко.
Для розуміння важливості питаня: Конституційний Суд цього року не працював. Точніше, судді ходили на роботу, апарат теж, зарплату отримували всі. Але рішень цього року не було. ЖОДНОГО! Чому? Тому що КСУ поділений на дві групи – одна, менша, складається із суддів, що прийшли після Революції Гідності і вони налаштовані голосувати не так, як инша група, чисельніша, яка складається із призначених раніше суддів. Серед них – чотири фігуранти кримінального провадження про конституційний переворот (зміну Конституції у неконституційний спосіб задля розширення повноважень президента Януковича).
І от ці групи мають протилежні позиції щодо питання скасування Закону про всеукраїнський референдум (імені Януковича-Медведчука) або люстраційного закону.
Тепер все залежить від того, якої моральної якості будуть нові судді КСУ. Тобто, він пристане до тих, хто скасує закон Януковича-Медведчука чи скасує закон про люстрацію.
Одного має обрати з'їзд суддів, ще двох Верховна Рада і ще двох Президент.
Все це за новим Законом "Про Конституційи Суд України", що його було ухвалено влітку 2017. На початку роботи над цим законом іде полягала в тому, аби створити Кваліфікаційну комісію, яка відібрала би кандидатів для усіх трьох суб"єктів подання. Але врешті від конкурсу не лишилося нічого. Законопроект ТАЄМО доопрацювали в Адміністрації Президента і видали отаке: кожен суб"єкт подання сам проводить конкурс: з"їзд суддів свій, а ВР в Президент свій. І це някий не конкурс, а відбір кожної гілки влади потай від суспільтва, за незрозумілими критеріями.
Між тим Конституція висуває до кандидатів на посаду судді КСУ чіткі критерії:
- ВИСОКИЙ РІВЕНЬ МОРАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ,
- ВИЗНАНИЙ РІВЕНЬ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ.
Отже, першими мають за цими критеріями обрати суддю КСУ по своїй квоті судді на з"їзді суддів сьогодні, 13 листопада. На цю квоту спочатку претендували 18 охочих, головно, судді, але не тільки. Однак Рада Суддів за тільки їй відомим критеріями відібрала шістьох кандидатів (ще троє праоходять спецпервірку).
Із цих шести кандидатів п"ятеро брали участь у конкурсу до нового Верховного Суду, але програли і подалися на конкурс на суддю КСУ. Ще один – Віктор Городовенко, голова Апеляційного суду Запорізької області, у конкурсі до Верховного Суду участі не брав.
Наскільки це можливо, активісти і журналісти вирішили провести свою оцінку кандидатів за цими критреіями і провести дебати в прямому ефірі, що відбулися 8 листопада у рамках праограми "Коло доброчесності" на Першому каналі Українського радіо (наважилися прийти лише три кандидати: Віктор Городовенко, Роман Савуляк, Сергій Чумак). Посилання на ефір за 8 листопада на останній сторінці timeline http://nrcu.gov.ua/timeline7
Експерти Реанімаційного пакету реформ і Центру політико-правових реформ вирішили перевірити декларції Віктора Городовенка (це про ВИСОКИЙ РІВЕНЬ МОРАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ) за алгоритмом перевірки декларацій кандидатів до Верховного Суду. І виявили таке:
- право на користування автомобілем PajeroWagon набуте 2010 р, але в деклараціях 2013 і 2014 рр цього права не вказано. Сам суддя пояснив у програмі "Коло доброчесності" на Українському радіо так: " Не користувався цим автомобілем до 2013 року.
Вже після ефіру стало відомо, кому належить цей автомобіль. Це громадянин Володимир Корнієнко. Окрім автомобіля Pajero Wagon, яким чомусь користується суддя Городовенко, цей Корнієнко володіє двома базами відпочинку на узбережжі моря, одна з них на відомому курорті в селі Кирилівка. Хоча за даними відкритих реєстрів доходи у пана Корнієнка не дуже високі, щоби самотужки купити чи збудуватти такі об"єкти.
І ще одна деталь до потенціного нового судді КСУ Городовенка. Його колега – суддя Токмацького районного суду Запорізької області Ушатий І.Г. заявляє, що суддя Городовенко вимагав у нього гроші за нібито допомогу із призначенням на посаду. Суддя Ушатий із цією проблемою звернувся до усіх можливих інстанцій: праокуратури, Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя. Я нічого не стверджую, звісно, але питання до цього кадидата у мене з"явилися. А у вас? А в учасників з"їзду суддів?
Щодо инших кандидатів...Нагадаю, всі вони брали участь у Конкурсі до нового Верховного Суду і не пройшли. Двоє з шорт-листа, разом із Віктором Городовенком, прийшли на заклик журналістів на Українське радіо подискутувати про свої високі моральній якості і визнаний рівень професійної компетенції, а також про те, що вони зроблять у разі перемоги для того, щоб КСУ нарешті почав працювати. І що ми почули: кандидати не хочуть чи критикують заполітизованість Конституційного Суду. Але ж більшість рішень КСУ мали і матимуть саме політичні наслідки, як слушно зауважив у цій же програмі Володимир Шаповал, суддя Конституційного Суду у відставці. А дисидент, правозахисник, лікар-психіатр Семен Глузман точно визначив проблему із добором суддів Конституційного Суду, далі цитую мововю оригіналу:
"Он (кандидат) должен быть порядочным, моральным человеком, знающим, что его хозяином является не президент Порошенко, или другой президент, а его хозяином и наставником является совесть. Но это невыполнимо в условиях нашей страны, к сожалегию. Потому что, я уверен, допущены туда (на конкурс) только люди, которые осознают, что они подчинаются президенту"
Наталя Соколенко
Журналістка