До питання нових-старих потенційних конфліктів

ПОЛІТИКА
11 січня, 08:20
До питання нових-старих потенційних конфліктів
Фото: Facebook

Як відомо, Балкани — «порохова діжка» у підчерев'ї Європи. Саме її готовий використати Кремль для дестабілізації status quo на континенті.

Так, на тижні, боснійські серби провели публічні заходи щодо Дня Республіки Сербської (проросійського сепаратистського утворення — прим. ред.). Ці святкування заборонені, адже нагадаю, що 9 січня 1992 року боснійські серби оголосили про створення своєї держави всередині Боснії та Ґерцеґовини.

А далі була крива і затяжна війна, після якої конституційний суд понівеченої поліетнічної та мультикультурної балканської країни у Сараєво виніс рішення щодо заборони подібних святкувань. Чомусь лідери сербських сепаратистів не зважають на законні вимоги боснійської Феміди.

Адже Додік (лідер боснійських сербів) — це Додік. Цього разу, як пише американська газета The Washington Post, організував «парад бойовиків з автоматами, бронемашинами та іншою військовою технікою», запросивши... російських «Нічних вовків» (їхній ватажок: латентний ґей «Хірург»-Золдастанов — прим. ред.).

На подію прийшов і посол РФ, бо ж сам путініст Мілорад Додік роздавав офіційні нагороди (навіть Віктору Орбану, якого, щоправда, не було на урочистостях). Раніше Додік уже відзначався аналогічним піар-акціями, вислужуючися перед Кремлем.

Уряд США, як акцентує видання, попередили, що таке святкування «є порушенням конституції Боснії та мирних угод 1995 року, що є кримінальним злочином», і наголосили на необхідності розслідування. Але загалом, це ще один доказ того, що тенденція на конфліктність у різних регіонах світу не зменшується, а лише зростає.

Балкани — один із таких регіонів.
Автор : Олеся Яхно
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Перш за все Джаред Кушнер реконструює неофіційний меморіал бомбардувань Белграду силами НАТО 1999 року. Символічний підхід до сербів.
17 листопада, 19:58
Світ
Балканська держава нарешті розпочала фактичні перемовини про своє членство в Європейській спільноті. Албанія чекала цього ціле десятиліття.
17 жовтня, 06:00
Світ
Чинний прем'єр-міністр балканської республіки Еді Рама — дійсний мусульманин-практик. Для нього віра у Господа не порожній звук.
23 вересня, 19:21
Світ
Балканська держава має намір посилити власну національну безпеку. Стандарти НАТО виявилися не такими надійними, як очікувалося.
18 серпня, 10:26
Політика
Вучич повідомив про загрозу «національним інтересам»: «На Сербію чекають нелегкі дні».
27 березня, 10:05
Політика
Володимир Зеленський на прохання президента Сербії Александра Вучіча зустрівся в Афінах. Це сигнал Москві, що Україна готова торгуватися.
22.08.2023, 18:35