Мілорад Додік презентував путіну державний орден

СВІТ
10.01.2023, 20:11
Мілорад Додік презентував путіну державний орден
Фото: google

Республіка Сербська все активніше дратує ЄС своїми відносинами з росією.

Глава Республіки Сербської, яка входить до складу Боснії та Герцеговини, Мілорад Додік видав російському диктатору державний орден. В Євросоюзі розкритикували рішення влади Республіки Сербської.

«Це рішення ізолює Республіку Сербську в Європі, немає місця медалям для політиків, які вторгаються в сусідні країни та вбивають їхніх громадян», — наголосив речник Європейської служби зовнішніх дій (EEAS) Петер Стано, під час щоденної розмови з європейською пресою: «На жаль, увесь світ знає, хто такий путін, і Додік добре розуміє, чого ми очікуємо від Боснії на її європейському шляху».

Окрім цієї обурливої витівки лідер сепаратистів етнічної групи Мілорад Додік зібрав тисячі етнічних сербів із прапорами на околицях столиці Сараєво, щоб відсвяткувати неконституційне свято, пов’язане з жорстокою війною в Боснії в 1990-х роках. Парад у військовому стилі був частиною серії урочистостей, які Мілорад Додік використовував, щоб висловити свою вірність росії.

Примітно, що місцевий осередок "Нічних вовків", агресивного російського мотоциклетного клубу, який непохитно підтримує путіна, також взяв участь у параді.

Читайте також:
Політика
Вучич повідомив про загрозу «національним інтересам»: «На Сербію чекають нелегкі дні».
27 березня, 10:05
Політика
Як відомо, Балкани — «порохова діжка» у підчерев'ї Європи. Саме її готовий використати Кремль для дестабілізації status quo на континенті.
11 січня, 08:20
Політика
Володимир Зеленський на прохання президента Сербії Александра Вучіча зустрівся в Афінах. Це сигнал Москві, що Україна готова торгуватися.
22.08.2023, 18:35
Світ
Єнс Столтенберг заявив, що альянс продовжить забезпечувати спільну безпеку у регіоні.
20.07.2023, 08:35
Світ
Сусідня Албанія також купила комплекс з трьох Bayraktar. Також безпілотниками турецького виробництва зацікавилася Сербія.
17.07.2023, 07:10
Війна
Поранення отримали військові KFOR
30.05.2023, 06:55