Created with Sketch.

До питання про екологію і всюдисущих екоактивістів

09.11.2022, 08:45
Фото: Creators.com

Звинувачувати капіталізм у проблемах із довкіллям – це як звинувачувати фарбування волосся в глобальному потеплінні. Нісенітниця, правда ж?

Одночасні події не завжди є причиною і наслідком. А відтак, почнімо з основ: екологія – це лише наука, розділ біології, а не стан довкілля, тим паче поточний чи, не дай Боже, майбутній.

Екологія доводить, що кожна жива істота, без виключень, змінює середовище. Вона змінила б його настільки, що сама не змогла б у ньому існувати, виснаживши ресурси та забруднивши середовища, якби не фактори стримування (від конкуренції до шкоди завданій собі власними змінами довкілля).

Людина не виняток. Люди споживацькі ставилися до довкілля, як і інші живі істоти, всю свою еволюційну історію; це відбувалося не залежно від суспільного ладу і способу господарювання.

Зникла мегафауна та зміни середземноморського мезоклімату цьому свідки, до речі, вимушений канібалізм новозеландських маорі також. Не капіталісти знищили всіх великих тварин на островах, а мисливці із кам'яного віку, про чию гармонію із природою нам розповідають ліві псевдоекологи!

На сьогодні ж наші спроможності у рази перевищують епоху марксистського "золотого віку". Однак, саме капіталізм першим почав боротися за збереження довкілля.

Занотуйте на майбутнє: у 1968 році саме віцепрезидент італійської корпорації "Fiat" зібрав відомих авторитетних фахівців і мислителів, аби розв'язувати ці питання. Берегти довкілля для капіталізму вигідно, це ж довготривала інвестиція і захист капіталу та політичної стабільності.

Ми не приклад, адже в Україні капіталізм у зародковому стані, досі! Рінат Ахметов по цей час мислить, як охоронець складу м'ясопродуктів із дев'яностих, а не як справжній (тобто, по духу – прим. ред.) капіталіст.

У XXI столітті не накопичення багатства руйнує довкілля, а бідність. Бідному все одно, що буде далі, аби сьогодні поїсти; і навіть, якщо бідному вдасться дорватися до мільйонів, він все одно не позбудеться страху голоду і смерті у злиднях, руйнуючи своїм бізнесом довкілля.

Проблема лівих – що в економічних теоріях, що у поглядах на довкілля!

У марксистській трансформації геґельянського детермінізму історії. Вони стверджують, що якщо колись був "золотий вік", а з'явився капіталізм із його проблемами, то позбувшись останнього можна позбутися і проблем, які в його часи спостерігалися. Однак, не було ніякого "золотого віку", ні в економіці, ні в відносинах між людьми, ні із довкіллям.

Читайте також
Очікування завершення війни чужинцями шкодять Україні
Політика
Західні стратеги помиляються, оцінюючи російсько-українську війну
Політика
Система офшорного монополізму не відповідає потребам українців
Політика
Україною впевнено крокує привид більшовизму
Політика
Інфантильний патерналізм згубить українців як націю
Політика
Російська агресія не стихійне лихо, яке швидко минає
Війна