До Полтавської облдержадміністрації завітав Генеральний консул Польщі. Говорили про обмін студентами

ПОЛТАВА
24.11.2014, 12:17
До Полтавської облдержадміністрації завітав Генеральний консул Польщі. Говорили про обмін студентами

На Полтавщині з робочим візитом перебуває Генконсул Республіки Польща у місті Харкові пан Станіслав Лукасік. У п’ятницю, 21 листопада, він зустрівся з керівництвом області. За круглим столом вони обговорили можливості українсько-польської співпраці у діловій, науковій, освітній, культурній сферах життя.

Окремо винесли питання про обмін студентами. Наразі в Польщі навчається 20 тисяч студентів з України, але є більший інтерес, зауважив пан Станіслав Лукасік.

«Нині, у світі йде боротьба за студентів. Наші ВИШі теж шукають їх, і у цьому сенсі Україна і Білорусь – найбажаніші студенти для нас, бо вони легко адаптуються, швидко вивчають мову», – говорить він.

Генконсул також відмітив, що Польща зацікавлена і в зворотному зв’язку. В Україні навчаються 5 тисяч студентів з Польщі, проте всі вони здобувають освіту у західній частині України, а варто розвивати освітню співпрацю і на сході та в центрі. На його думку, це цілком реально.

По закінченню переговорів пан Станіслав Лукасік наголосив:

«Незважаючи на те, що це була протокольна зустріч, вона мала конкретне наповнення. Ми думаємо майже однаковими категоріями, наші пріоритети співпадають. Нам вдалося окреслили певне коло питань, що стосується економіки, культури, місцевого самоврядування, наукових програмам обміну студентами. Тепер, знаючи куди потрібно рухатися, залишилося підібрати лише методи та форми роботи».


Читайте також:
Посушлива та спекотна погода спровокували займання рослинності у Решетилівському районі.
07:00
У селі Черкасівка офіційно підтвердили перший випадок захворювання на COVID-19.
вчора, 12:15
Кременчуцький навчально-виховний комплекс №2, розташований у мікрорайоні Ревівка, поповнився власною сонячною електростанцією.
вчора, 09:42
На місці зруйнованої більшовицькими окупантами у 1930-х роках миргородської Малої церкви з'явиться величний храм Всіх Святих ПЦУ.
24 вересня, 11:26
Понад 300 тисяч гривень спрямують депутати Гадяча на покращення медицини, освіти та житлово-комунального господарства громади.
23 вересня, 10:33