До суду передали справу ексгенерала СБУ Наумова

КРИМІНАЛ
12 вересня, 15:05
До суду передали справу ексгенерала СБУ Наумова

Вона стосується незаконного заволодіння 4,1 млн грн держпідприємства.

Правоохоронці передали до суду справу щодо колишнього високопосадовця Служби безпеки України Андрія Наумова, якого обвинувачують у розтраті, шахрайстві та зловживанні службовим становищем.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора (ОГП) та Державному бюро розслідувань (ДБР).

Ім’я обвинуваченого правоохоронці не називають, однак з обставин справи зрозуміло, що йдеться саме про Наумова.

За даними слідчих, у 2018-му він очолював одне з державних підприємств і підписав із фіктивним підприємством свідомо економічно невигідний договір на розробку проєктно-кошторисної документації, а також документи з його виконання.

Як кажуть у ДБР, Наумов зробив це в інтересах третіх осіб, і це завдало тяжких наслідків держпідприємству. Держава зазнала збитків на майже 371 тисячу гривень. Крім того, до травня 2019 року Наумов безпідставно отримував премії, заволодівши коштами підприємства на понад 460 тисяч гривень.

Коли у 2019 році Наумов вирішив піти працювати в СБУ, він не звільнився з держпідприємства, а сказав, що його начебто призвали на військову службу. Тому він там надалі отримував зарплатню як призваний військовий. Також йому платили і в СБУ. Загалом він завдав державі збитків на 3,2 млн гривень.

Тож перед судом Наумов постане за трьома статтями:

  • привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України);
  • зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 ККУ);
  • шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 ККУ).

Андрій Наумов — колишній голова управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України, якого називали «правою рукою» ексглави СБУ Івана Баканова. У квітні 2022 року президент України Володимир Зеленський позбавив його звання бригадного генерала та назвав «зрадником». За даними «Схем», він виїхав за кордон за лічені години до повномасштабного вторгнення рф в Україну, а правоохоронці проводили в нього обшуки в межах провадження про держзраду.

Колишнього співробітника СБУ затримали в Сербії на початку червня 2022 року за звинуваченням у відмиванні грошей. На суді Наумов заперечував версію слідства та стверджував, що це його особисті гроші.

Україна просила Сербію про екстрадицію Наумова, якого українські слідчі підозрюють у шахрайстві, привласненні майна та зловживанні владою. Але Вищий суд у Ніші відхилив запит Києва про екстрадицію, а Апеляційний суд підтвердив цю постанову.

Сам Наумов виступав проти екстрадиції в Україну, стверджуючи, що в такому разі його безпека буде під загрозою.

Зрештою, у грудні 2023 року Наумов вийшов на волю і перебуває в Сербії в очікуванні остаточного вироку.

Окрім того, сербський суд скасував вирок першої інстанції. Українські слідчі подали Наумова в міжнародний розшук.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
НАБУ завершило розслідування щодо привласнення майже 13 мільйонів гривень одного із комунальних підприємств Полтавщини.
10:05
Позиція
Зеленський не покаже українському народові свій «План перемоги» чи «Формулу миру». Мабуть, українці недостойні з цим планом ознайомитись.
вчора, 17:00
Політика
НАБУ зафіксувало корупційні домовленості щодо потоків Укрнафти на зустрічі Шурми та Камишина.
вчора, 11:05
Політика
Нардеп від фракції «Європейська Солідарність» вже майже 10 років працює у комітеті ВР з питань податкової та митної політики.
12 жовтня, 12:41
Політика
Квартира записана на матір Котюха, але договір купівлі-продажу уклала дружина ексзаступника начальника Полтавського обласного ТЦК Юлія Котюх
11 жовтня, 15:23
Політика
Судді і прокурори відправили обвинуваченого у корупції Миколу Різника у навколосвітню подорож
11 жовтня, 10:05