В ексгенерала СБУ Наумова знайшли необґрунтованих активів на 33 млн гривень

КРИМІНАЛ
30 квітня, 09:00
В ексгенерала СБУ Наумова знайшли необґрунтованих активів на 33 млн гривень

В червні 2022 року Наумова затримали в Сербії з незадекларованою готівкою та відправили до в’язниці.

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя виявило у колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова ознаки корупційного кримінального правопорушення на майже 33 млн гривень.

Про це повідомило НАЗК.

Моніторинг проведений на підставі листа від Державного бюро розслідувань щодо можливого незаконного збагачення колишнього високопосадовця.

Так, у червні 2022 року на прикордонному пункті Прешево на виїзді із Сербії в автомобілі BMW X6 xDrive40d, яким керувала згадана особа, було виявлене приховане від митного контролю майно: 592 990 євро, 120 102 доларів і два смарагди вартістю 472 120 гривень кожен.

Колишній спецслужбовець заявив, що це майно є власністю його близьких, зокрема частина грошей нібито позичена його батьком у знайомого.

НАЗК з’ясувало, що фінансової спроможності позичити такі кошти батько посадовця не мав. У самого експрацівника СБУ теж не було доходів із законних джерел для набуття валютних коштів і смарагдів, які він намагався приховати під час перетину державного кордону Сербії.

Також агентство не встановило законних джерел походження коштів на придбання автомобілів BMW X6 xDrive40d і Toyota MC Land Cruiser 200, вартість яких – понад 3,8 млн грн і 2,2 млн грн відповідно.

Обидва авто були оформлені на цивільну дружину колишнього спецслужбовця та її батька.

Матеріали стосовно експрацівника СБУ направлені до Офісу генерального прокурора для долучення до матеріалів кримінального провадження, проведення досудового розслідування та притягнення зловмисника до кримінальної відповідальності.

Наумов очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ з літа 2019 року до липня 2021 року. 2020 року президент Зеленський присвоїв йому звання бригадного генерала.

Раніше Наумов працював у Генпрокуратурі та Державному агентстві з управління Чорнобильською зоною відчуження. На своїй посаді начальник управління внутрішньої безпеки СБУ відповідав за контроль самих СБУшників, щоб ті не йшли на корупцію. Інформація про роботу цього підрозділу – секретна.

Наумов виїхав з України за кілька годин до початку широкомасштабного вторгнення російських військ у ніч проти 24 лютого. Свою родину він евакуював з країни кількома тижнями раніше. Українські правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження за підозрою в держзраді, а також провели обшуки наприкінці березня в його квартирах в елітних житлових комплексах Києва.

В червні 2022 року Наумова затримали в Сербії з незадекларованою готівкою та відправили до в’язниці.

Він просидів майже півтора року у сербській тюрмі і в грудні минулого року вийшов на волю.

Доки сидів у Сербії, в Україні його персона обростала все більшими звинуваченнями.

Він називає їх «міфами» і пов’язує з помстою людей з оточення Зеленського.

На другий місяць війни, 31 березня 2022 року президент Володимир Зеленський у своєму зверненні, записаному у напівтемряві на Банковій в на той час практично порожньому Києві, назвав Андрія Наумова «зрадником» і позбавив його звання бригадного генерала.

Саме це звернення пізніше допомогло Андрію Наумову у сербському суді.

Щодо Андрія Наумова у Сербії тривали два паралельних процеси — справа про екстрадицію та справа про відмивання коштів.

Сербія відмовилася видавати Наумова Україні через розслідування українськими правоохоронцями його можливої державної зради, а це можна розцінювати, як політичне переслідування.

На початку 2024 року апеляційний суд у Сербії скасував вирок першої інстанції щодо засудження Наумова до року позбавлення волі за відмивання грошей, і справу повернули до суду.

У лютому 2024 року Ексгенерал СБУ Андрій Наумов дав інтерв'ю ВВС.

Наумов заявив, що до Служби безпеки його привів Іван Баканов.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Місяць тому заступником начальника митного посту «Ягодин» призначено корупціонера Бурдейного.
11:07
Політика
Катерина Сікора, котра має проблеми з НАЗК, задекларувала велику кількість нерухомості, а також фірми, які оформлені на її родичів.
10:27
Політика
1 листопада Коболєву було надано дозвіл на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада.
вчора, 15:15
Кримінал
Чиновник, члени його сім'ї та знайома володіють активами (автомобілі, земля й нерухомість), обґрунтувати придбання яких не змогли
вчора, 10:09
Політика
Слуга народу Тетяна Єгорова-Луценко не задекларувала нерухомість у франції на 88 тис. євро, записану на її чоловіка.
19 листопада, 15:01
Опінії
Корупційні, а насправді відверто злочинні дії, високопосадовців Фонду держмайна України та ПАТ «Центренерго»
19 листопада, 11:50