До суду скеровано другий епізод у справі «Роттердам+»

КРИМІНАЛ
02.01.2024, 18:29
До суду скеровано другий епізод у справі «Роттердам+»

Через схему «Роттердам+» протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд гривень.

2 січня 2024 року скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 14 осіб, серед яких колишні та чинні посадовці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній, які причетні до запровадження та застосування так званої формули  «Роттердам+», внаслідок чого споживачі електроенергії протягом 2018 – 2019 років переплатили понад 20 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба САП.

Обвинувачені у справі:

  • 2 колишніх голови НКРЕКП;
  • 6 колишніх та 2 чинні члени НКРЕКП;
  • чинний та колишній працівники комісії;
  • 2 чинні посадовці групи приватних теплогенеруючих компаній.

Матеріали щодо ще одного колишнього члена НКРЕКП виділені в окреме провадження.

Слідство вважає, що у формулу «Роттердам+» було закладено витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. Як наслідок, протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд гривень.

«У ході розслідування цього факту з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Як наслідок, відбулась безпідставна сплата усіма споживачами електроенергії грошових коштів через зростання тарифів на електроенергію.

Поряд з цим, інші члени НКРЕКП неналежно виконали свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них та проголосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», що надалі спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам» —йдеться у повідомленні.

Дії шістьох осіб кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України. Інших осіб — за ч. 2 ст. 367 КК України.


Нагадаємо, що у жовтні 2023 року ВАКС закрив провадження у справі «Роттердам+». Таке рішення підтримали двоє суддів колегії. Третій суддя — Віктор Ногачевський, висловив окрему думку, в якій пояснив, чому закривати справу суд не мав права.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення про закриття справи про майже 19 млрд грн збитків від впровадження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, формули «Роттердам+» за 2016-2017 роки.

Рішення Апеляційної палати було оголошено в судовому засіданні 14 грудня.

Читайте також:
Кримінал
У наступному засіданні 13 лютого суд буде вирішувати, чи зупиняти розгляд справи Костянтина Юсубова
13:37
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00