Додаткові угоди до тендерів «Великого будівництва» спустошують держбюджет

14 січня, 12:16
Додаткові угоди до тендерів «Великого будівництва» спустошують держбюджет
Фото: bastion.tv

Члени Зе-команди — Кирило Тимошенко, Олександр Кубраков і Юрій Голик — не припиняють наживатися на програмі "Великого будівництва".

Однією зі схем, заплямованих корупцією чиновників, є так звані "додаткові угоди до публічних закупівель", у рамках яких із бюджету виділяються кошти нібито на "придбання супутніх матеріалів для будівельно-ремонтних робіт".

Відповідну інформацію оприлюднили автори одного з вітчизняних Telegram-каналів, посилаючися на власні джерела.

На практиці, звісно, йдеться про відсутність жодного контролю за цими тендерами по додатковим будматеріалам, що служить способом "відмивання" мільйонів гривень.

Яскравий приклад — договір на будівництво траси Р-51 "Мерефа-Лозова-Павлоград" у Харківській області, укладений 6 травня 2019 року місцевою Службою автомобільних доріг із компанією "Автомагістраль-Південь".

Відомо, що сума робіт оцінювалася у 1,878 млрд грн, але у грудні того ж року була проведена "додаткова закупівля" за угодою з тим же підрядником на суму 204 млн грн.

Фактично, чиновники завищили вартість робіт на 10%, причому у документах по тендеру не уточнили, для чого ж знадобилася ця фінансова "правка".

Ще один випадок трапився у Дніпропетровській області, де у тендері 30 червня 2020 року перемогла та сама "Автомагістраль-Південь", котра має ремонтувати автошлях Н-11 "Дніпро-Миколаїв".

Спочатку при запланованій вартості робіт на суму 313 млн грн, у договорі вказано 275 млн грн; однак уже за місяць з фірмою було підписано нову угоду про "поліпшення умов фінансування" робіт (зміст якого не відображено на сторінці держзакупівель).

У результаті підрядник отримав додаткові 81 млн грн, а дорожні чиновники Дніпропетровщини, змовившися з "Автомагістраль-Південь", розподілили так звані "додаткові кошти" без фактичного контролю за ходом виконаних робіт.

Тим часом "Останній Бастіон" нагадує читачам, що куратор програми "Велике будівництво" і заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко придбав маєток під Києвом за 10 млн грн.

Читайте також:
Антикорупціонери нагадують класичне правило – не призначати на посади "чортів".
18 січня, 16:04
Податківця “взяли на хабарі від однієї великої компанії, а тепер він куруватиме всі великі компанії.
12 січня, 19:31
або про миколаївський десант прибульців у погонах на Полтавщину
11 січня, 21:50
"Нетерпимість до корупції" — одне з гасел, із якими до влади у 2019 році прийшла Зе-команда.
06 січня, 13:46
Нездару затримано «на гарячому».
05 січня, 16:34