Дорога для «Буковелю»

Дорога для «Буковелю»

Уряд планує віддати 9 млрд на дороги до «Буковеля» Палиці, чия група голосує за бюджет Зеленського.

2,5 млрд вже протендерили, очікується ще 6,6 млрд грн на дорогу до курорту партнера Міндіча.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області 26 та 21 листопада за результатами торгів уклала два контракти з ТОВ «ПБС» на капітальний ремонт автомобільних доріг на 2,46 млрд грн. Про це повідомляється в «Прозорро».

За 2,18 млрд грн мають відремонтувати 22,8 км  дороги Т-09-06 Івано-Франківськ–Надвірна між селами Пасічна та Бистриця. Ще 278 млн грн піде на ремонт відрізку дороги Н-09 Мукачево-Львів в районі села Микуличин.

Дорога для «Буковелю»_1

При цьому гроші планують витрачати вже зараз, не чекаючи кінця війни. У грудні по найбільшому тендеру освоять 146 млн грн, в наступному році мільярд, і у 2027 році ще мільярд.

За 2,18 млрд грн мають відремонтувати 22,8 км  дороги Т-09-06 Івано-Франківськ–Надвірна між селами Пасічна та Бистриця. Ще 278 млн грн піде на ремонт відрізку дороги Н-09 Мукачево-Львів в районі села Микуличин.

Дорога для «Буковелю»_3

Крім того 3 грудня Служба оголосила тендер на розробку проєктної документації для будівництва абсолютно нової карпатської дороги від Бистриці до Яблуниці через Поляницю, де розташований курорт «Буковель». Проєкт передбачає створення 28,6-кілометрової дороги орієнтовною вартістю 6,57 млрд грн.

У сукупності держава готова спрямувати щонайменше 9 млрд грн на дорожні роботи, що ведуть у зону приватних курортів.

Нові дороги, нові курорти, нові бенефіціари

За даними ініціативної групи Free_svydovets ТОВ «Буковель» ще у 2022 році зверталося до двох сільрад з ініціативою запустити підготовку до будівництва нових курортів — «Бистриця» та «Турбат».

Дорога для «Буковелю»_5

План був масштабний  — понад 25 тисяч відпочивальників одночасно, більше двохсот кілометрів трас, десятки підйомників.

Паралельно в регіоні просувають давній мегапроєкт «Свидовець», розрахований на 28 тисяч туристів та понад 700 гектарів інфраструктури.

Нові дороги, які сьогодні замовляє держава, ведуть саме в зону розбудови нових курортів. Перша ділянка шляху веде до Бистриці, друга ‒ прямий під’їзд до Буковелю з боку Надвірної. Запланована третя ‒ прямий коридор, що об’єднає Буковель з Бистрицею.

Палиця плюс Шевченко і Зеленський, мінус Міндіч і Коломойський

Як повідомляли «Наші Гроші», ТОВ ПБС записана на працівницю курорту «Буковель» Іванну Непик, але її реальним власником вважають екснардепа Олександра Шевченка, який був директором «Буковелю».

Дорога для «Буковелю»_7

Шевченко є другом і бізнес-партнером народного депутата Ігоря Палиці. Це давній соратник Ігоря Коломойського. Раніше саме Коломойський був власником «Буковелю».

Дорога для «Буковелю»_9

Але після того, як спочатку команда Порошенка вдарила по нафтовим і банківським активам олігарха, а команда Зеленського посадила Коломойського в СІЗО СБУ – курорт змінив власників. Нині ТОВ «Буковель» володіють Оксана й Захар Палиця, ексдружина та син нардепа.

Структури Палиці поєднані також із компаніями, які раніше належали Тимуру Міндічу — співзасновнику студії «Квартал-95» та бізнес-партнеру Ігоря Коломойського.

Дорога для «Буковелю»_11

Ігор Палиця і Тимур Міндіч на фоні садиби Терещенка в Києві

Раніше «Наші гроші» вже описували зв’язок Міндіча і Палиці в матеріалі про бурштиновий бізнес.  Зокрема, Міндіч був власником ПАТ «Центрелеватормлинбуд», що володіє нерухомістю в Києві. Нині бенефіціаром фірми вказана Оксана Палиця.

Дорога для «Буковелю»_13

Також був співзасновником ТОВ «Карпатський інвестиційний альянс», яким нині володіють Оксана Палиця та Оксана Ціхоцька.

Ігор Палиця є головою партії «За майбутнє». Депутати цієї групи раніше голосували за знищення НАБУ та САП, а 3 грудня дружно допомогли «слугам народу» ухвалити бюджет-2026, в якому записані гроші на проекти, які можуть слугувати передвиборчою рекламою кандидата в президента Зеленського та його нової партії. Це і так звана «Вовина тисяча» на роздачу грошей населенню, і кешбеки в торгівлі, і фінансування владою Єдиного телемарафону.

Дорога для «Буковелю»_15

І також в бюджеті мають бути гроші на будівництво доріг до Буковелю. Однак чи то з природної обережності, чи то через традиційне перебування на службі у «батальйоні Монако» – сам Палиця не голосував за бюджет, а відтак нібито уник формальних звинувачень в конфлікті інтересів.

Тендерні подробиці

Єдиним конкурентом «ПБС» на обох тендерах була азербайджанська компанія «AzVirt MMC». Учасники двомільярдного тендеру мали підтвердити наявність 8 ключових інженерно-технічних працівників, 89 дорожніх робітників та не менше 27 машиністів, водіїв і операторів. Вимагалася матеріально-технічна база з мінімум 26 видами техніки а також сертифікованою лабораторією й асфальтобетонним заводом. Річний дохід компанії мав складати не менше 30% від очікуваної вартості закупівлі, досвід  ‒ не менше одного аналогічного договору за останні шість років, виконаного щонайменше на 50% суми, і при цьому — повне покриття 15 ключових видів робіт із переліку. Електронна банківська гаранатія забезпечення участі становила 0,5%, гарантія виконання договору 0,2% від очікуваної вартості.

«AzVirt» написала низку скарг до процедур ‒ від надмірної деталізації назв робіт і прив’язки до конкретної техніки до невідповідності українських форм актів міжнародним стандартам. Після часткових змін документації в тендері на ремонт дороги біля Микуличина дешевшу пропозицію AzVirt відхилили не надала саме електронну банківську гарантію, не було перекладів українською мовою, наявні невідповідності у переліку необхідної техніки тощо.

«ПБС» з Бистриці зареєстрована в 2004 році. Належить Іванні Непик, керує фірмою Володимир Мельничук. З 2016 року фірма отримала підрядів на 53,92 млрд грн.

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області очолює Любомир Семанів, відповідальна особа за закупівлю Ольга Нараєвська.

Оксана Цокур «Наші Гроші»

Читайте також:
Війна
Лєнка вирішила не відставати від Воци.
17 листопада, 10:25
Політика
Дружня Зеленському компанія «Онур», залучена до «Великого крадівництва», намагається відсудити у держави 1 млрд грн.
15 жовтня, 12:45
Опінії
Як безкарно красти з бюджету, не повертати кредити держбанкам і будувати собі садибу вартістю космодрому.
29 вересня, 10:21
Кримінал
Як друзі Зеленського розкрадали кошти ЄБРР.
23 вересня, 10:05
Опінії
Феєрверк за мільярди: влада готує вибухові обіцянки для народу
19 вересня, 12:48
Опінії
Як держкредити годують імперію будівельника Зеленського
04 вересня, 10:09