«Дорожні оліґархи» — ганебний спадок влади Зеленського

Опінії
18.08.2021, 14:01
«Дорожні оліґархи» — ганебний спадок влади Зеленського
Фото: Facebook

Коронавірусна пандемія збагатила Зе-команду. Майже кожен зі "слуг народу" нині має власні золоті буханці та мармурові унітази.

Народний депутат України VIII скликання

Адже пам'ятаєте, як влада розіграла виставу під назвою "ковідний фонд", зібравши безпрецедентно велику суму начебто для боротьби з поширенням хвороби? Однак замість допомоги лікарням і медикам цей фонд почали використовувати на "Велике будівництво", премії МВС та утримання чиновників в Офісі Зеленського.

Без жодних конкурсів і процедур гроші були витрачені. Це вже пізніше Володимир Зеленський заявив, що ніякого "ковідного" фонду не існувало, але тоді кортеж його друзів встиг "освоїти" 65 мільярдів гривень державного бюджету!

Для них це була вкрай вигідна справа. Бо вже тоді ціна одного метра дороги при Зеленському стала втричі дорожчою, ніж, скажімо, була за Петра Порошенка.

А пам'ятаєте, як отриманий влітку 2020 року кредит від МВФ в розмірі $2,1 млрд, що спрямовувався на боротьбу з епідемією, також був витрачений на "крадівництво"? Сьогодні ж Україна ще очікує на чергові $2,7 млрд від МВФ, а "слуги" вже заявляють, що гроші будуть використані знову ж таки на "велике крадівництво".

Якщо ви думаєте, що будівництво доріг підіймає економіку України, то це не правда, бо всі замовлення через фірми-прокладки отримує дуже вузьке коло турецьких та китайських компаній. А бітум взагалі постачається з Білорусі та РФ!

Тож у зв'язку з відсутністю реальної конкуренції в деяких випадках будівництво здорожчало на 500% (дані моніторинґу "CoST Ukraine"). Самí ж підприємці стають недоторканими для правоохоронних органів; також мовчать усі великі провладні ЗМІ.

На цьому тлі в Україні з'являються нові оліґархи, які дуже скоро почнуть диктувати свої умови владі та вимагати нових підрядів. Наприклад, за минулий рік компанія "Автомагістраль-Юг" Олександра Бойка отримала з держбюджету майже 30 млрд грн — половину "ковідного" фонду всієї держави; ще частина компаній пов'язана з мером Одеси Генадієм Трухановим, а інша — з Ігорем Коломойським. 

Ці тенденції є особливо небезпечними особливо з огляду на те, що цьогорічний бюджет України є дефіцитний. Усі показники свідчать: економіка Неньки шалено летить у прірву!

Переконаний, що новий кредит, якщо ми його отримаємо, звісно, повинен бути спрямований на розв'язання нагальних питань і проблем, а не на годування "любих друзів" Зеленського.
Читайте також:
Політика
Він вніс до 8,6 мільйона гривень подарунка від батька, якого наразі шукає СБУ
вчора, 16:11
Кримінал
В цю проблему вже включились посли G7 та спецпредставники від США по корупції в Україні.
вчора, 11:45
Кримінал
Його було викрито на масштабному розкраданні пального під час війни
вчора, 10:53
Кримінал
Корупціонер перебував у СІЗО понад вісім місяців.
29 лютого, 18:47
Позиція
Після виходу викривальних матеріалів «Останнього Бастіону» розпочалася хвиля звільнень корумпованих чиновників.
29 лютого, 15:30
Кримінал
Гладковського та ексгендиректорів «Укроборонпрому» та «Укрспецекспорту» підозрюють у зловживаннях на майже 13 млн грн.
28 лютого, 16:09