91 млн грн: Антикорупціонери розповіли як “Укравтодор” нажився на ремонті доріг на Полтавщині

КРИМІНАЛ
04.04.2021, 14:42
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: Шо Там

Назагал чверть усього бюджету України буде освоєно Укравтодором.

У Центрі протидії корупції нагадали фабулу історії про велике будівництво на Полтавщині, в результаті якого кишені спритних ділків з Автодору поповнилися на близько 90 мільйонів гривень.

Так, у липні 2020 року Служба автодоріг у Полтавській області уклала угоду з компанією "Альтком" на  ремонт ділянок траси за 455,07 млн грн. За результатами тендеру у "Прозорро", відповідно до законодавства України.

Однак замовник чомусь не оприлюднив кошториси та дані про вартість будівельних матеріалів одразу. Тож громадські діячі звернулися до нього із  запитом. Лише у березні 2021 року ці документи нарешті були надані, причому лише з третього разу.

Журналісти з "Наших грошей", які проводили з ЦПК  спільне розслідування, порівняли отримані дані з інформацією Моніторингу цін на матеріали, то стало зрозуміло, звідки така затримка.

"За підрахунками, перевищення лише по основних позиціях (асфальт, бітумна емульсія, щебенево-піщана суміш) вилилося в  91 млн грн! Це 20% від загальної ціни тендерного підряду", – інформують в ЦПК.

Також з’ясувалося, що видатки на цей ремонт були на 40% заплановані у Фонді боротьби з COVID-19”.

Антикорупціонери зазначили, що Укравтодор вирішив вийти з заявами, де нібито спростовував факти. Але журналісти видання "Наші Гроші" підготували детальну відповідь з кошторисами, які їм самі автодорівці і надали.

На нараді в Офісі президента нещодавно обговорювали питання збільшення видатків Укравтодору на 170 млрд грн.

"Один з вистрілів у себе самих – це заява, що "ділянка оновлювалась у рамках проєкту Світового банку, та, що визначення підрядника на відкритих торгах тут відбувалось за правилами міжнародної організації". Однак тендер здійснювався за гроші державного бюджету України, частково проведених через "ковідний" Фонд. Замовник сам пише у "Прозорро" про використання саме бюджетних коштів на цей ремонт!", – підкреслюють антикорупціонери.

Окрім того, у ЦПК повідомили, що на нараді в Офісі президента нещодавно обговорювали питання збільшення видатків Укравтодору на 170 млрд грн. Сумарно чверть усього бюджету буде освоєна Укравтодором.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Зранку 21 грудня 52 одиниці техніки виїхали на автошляхи Полтавщини, щоби здолати наслідки нічного снігопаду.
21.12.2021, 12:45
Полтава
Агентство місцевих доріг Полтавської області впритул не бачить багаторічну відсутність асфальту на автошляхах Карлівської громади.
17.12.2021, 11:12
Життя
Безпека на дорозі залежить від усіх учасників руху, але здебільшого – від автомобілістів.
28.10.2021, 13:49
Полтава
Сьогодні в Полтавського районі розпочалося будівництво на автошляху «Дніпро-Решетилівка».
11.03.2021, 11:15
Полтава
Гроші вкрали, але ви тримайтеся там.
12.02.2021, 12:13
Полтава
Стамбульську будівельну корпорацію "Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş." визнано переможцем у тендері на побудову нового мосту у Кременчуці.
06.02.2021, 12:37