Доставка підручників для 1, 5 та 10-го класів затримується

30.08.2018, 05:06
ПОЛТАВА

Доставка нових підручників для 1 класу здійснюватиметься протягом вересня-жовтня, для 5-го класу — протягом серпня-вересня, для 10-го класу у листопаді 2018 року. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 29 серпня під час виступу на засіданні уряду, передає «Освіта.ua».

Лілія Гриневич зазначила, що від початку цьогорічний друк підручників мав низку ризиків, оскільки зараз друкується у 2,5 рази більше підручників, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів.

У зв’язку з цим, за словами міністра, терміни розвезення підручників у школи посуваються в середньому на місяць.

За словами міністра, порушення термінів у середньому на місяць було викликано 4 основними причинами: блокуванням закупівель видавництвами через судові позови, обмеженими поліграфічними потужностями України, поганою процедурою експертизи підручників та інституційною слабкістю.

Також Лілія Гриневич зазначила, що електронні версії підручників з усіх предметів 1, 5, 10 класів будуть розміщені у вільному доступі в інтернеті до 1 вересня.

«Я закликаю вчителів не просити батьків докуповувати підручники, не просити їх купувати друковані зошити. Перший місяць вам вони будуть не потрібні», – підкреслила міністр освіти.

Також, Лілія Гриневич повідомила, що порушення термінів розвезення підручників змусило МОН працювати над комплексною зміною експертизи, процедури закупівлі та розподілом повноважень у цій сфері.

Перше – це аудит та реорганізація ІМЗО (Інституту модернізації змісту освіти). «Аудит я вже призначила на 4 вересня-5 жовтня. За його результатами відбудеться реорганізація, що передбачатиме звільнення усіх співробітників та проведення повторних конкурсів на посади», – пояснила Міністр.

Крім того, процедура експертизи підручників буде забрана в ІМЗО і передана іншій установі – Навчально-методичному центру з питань якості освіти.

Також, будуть встановлені принципово нові правила експертизи. Зокрема:

-усі експерти будуть проходити обов’язкове навчання;

-експертиза кожного підручника проводитиметься декількома експертами;

-експерти отримуватимуть гідну заробітну плату;

-платформа для проведення експертизи буде автоматизована;

-буде визначено перелік критеріїв, яким мусить відповідати підручник;

-експерт відповідатиме за якість проведення експертизи;

-оцінка експертів буде максимально конкретизованою.

Як повідомила міністр освіти, на 2020 рік МОН планує розвести питання закупівлі оригінал-макетів підручників та закупівлі поліграфічних послуг на друк підручників.

Очікується, що це дозволить у кількарічній перспективі збільшити пропозиції щодо якісних оригінал-макетів підручників, робити пряме замовлення друкарням без посередників та здійснювати прозорі закупівлі послуг друку на Прозоро за участі не лише українських поліграфій.

Читайте також:
Завдяки БПД проблеми вдається розв’язати здебільшого на досудовому рівні.
18:13
Українського маляра і графіка Івана Дряпченка вшанували у його рідному селі Василівка на Полтавщині.
09:45
Полтавському національному педагогічного університету виповнилося 105 років.
09:09
Під час наради у голови Полтавської ОДА підняли питання перевезення ветеранів війни.
вчора, 17:53
Мешканцями Кременчука на вулиці Героїв України було виявлено непритомну 14-річну дівчину.
вчора, 09:30
8 грудня мешканець Полтави випав із вікна третього поверху власної квартири.
вчора, 08:35