Довгобуди Полтави: на басейн треба ще 130 мільйонів гривень

ПОЛТАВА
11.03.2021, 12:45
Довгобуди Полтави: на басейн треба ще 130 мільйонів гривень

На басейн, що в Полтаві будують 14 років, з бюджету області піде 25 млн грн, з державного – 105 млн.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зі своїми заступниками з’їздив на один із довгобудів Полтави – спорткомплекс біля авіамістечка по вул.Петра Юрченка. Пофотографувався всередині, на будмайданчику, на фоні кількох будівельників і знову пообіцяв його добудувати.

Нагадаємо, цей спортивний комплекс у Полтаві ніяк не дороблять уже протягом 14 років.

Із 2007 року на будівництво спорткомплексу по вул.Петра Юрченка з коштів платників податків уже витрачено 95 млн грн. За ці роки змінилося чотири підрядники.

Цьогоріч із обласного бюджету на нього виділили 25 млн грн. Цих грошей вистачить до травня. На повне завершення робіт у цьому році потрібно ще 105 млн грн. 

Довгобуди Полтави: на басейн треба ще 130 мільйонів гривень_1

У 2021 розпочалися нові роботи. Встановили обладнання у великому і малому басейнах, прокладають електромережі, опалення, водопостачання і каналізацію. Як потепліє, обіцяють поштукатурити приміщення.

Довгобуди Полтави: на басейн треба ще 130 мільйонів гривень_3

– Полтаві потрібен басейн олімпійського рівня, щоб проводити навіть міжнародні змагання, – говорить Олег Синєгубов. – 25 мільйонів гривень вистачить до квітня-травня. Ще 105 мільйонів гривень плануємо отримати від держави, сподіваємося, що наш проєкт виграє в конкурсі і отримає необхідне фінансування.

Окрім спорткомплексу, у Полтаві є ще 4 «славетні» довгобуди-недобудови.

Перший - Протитуберкульозний диспансер, який «будують» 28 років. До 2017 року на цій будові витратили 198 млн грн.

Змінилося 12 підрядників. Ще 308 млн витратили на третю чергу будівництва і планували завершити роботи в червні 2020-го. Протягом 2020 проєкт будівництва коригували за 1,5 мільйони гривень.

Зараз уже готові 350 боксових місць. Щоб стаціонарне відділення запрацювало, чекають сертифікату на дозвіл використання споруди.

Другий – аеропорт «Полтава».

У 2017-2019 роках із обласного бюджету на нього витратили 78 млн грн. Капітально відремонтували вокзал, провели поточний ремонт аеровокзалу, поточний ремонт злітної смуги і купили спеціальну техніку. 

Перший пасажирський рейс відбувся у 2018. Цього ж року аеропорт закрили через те, що злітно-посадкові смуги не відповідали нормам для прийому міжнародних літаків. З аеропортом відмовилися співпрацювати  авіаперевізники, а смуги закрили на реконструкцію.

Зараз аеропорт не функціонує. На реконструкцію і відновлення роботи потрібно 350-400 млн грн. Їх хочуть отримати з державного бюджету.

Ще одна недобудова в центрі Полтави – Полтавська обласна філармонія.

Будівля тричі горіла 1911, 1943 та 2009-го року. Востаннє – через прогнилу електропроводку. Згорів дах, зала для глядачів, кімнати для репетицій.

Реставрацію приміщення розпочали в 2016 році. Витратили понад 100 млн грн. Торік роботи знову призупинилися через відсутність грошей.

Щоб завершити реставрацію в 2021 році, на філармонію потрібно 51 млн.грн. 45 млн коштів чекають із ДФРР.

Артисти філармонії 12 років репетирують і виступають у різних орендованих приміщеннях Полтави.

Довгобуди Полтави: на басейн треба ще 130 мільйонів гривень_5

Четвертий – будівля колишнього Кадетського корпусу в центрі Полтави. На реставраційні роботи необхідно 300 мільйонів гривень. Його пообіцяли добудувати до 2023 року.

Довгобуди Полтави: на басейн треба ще 130 мільйонів гривень_7

У липні 2019 року, рішенням Кабінету міністрів України, будівлю Кадетського корпусу передали на баланс Державної судової адміністрації України.

Теруправління ДСА замовило проєкт протиаварійних робіт у Кадетському корпусі в лютому торік. 1,2 млн грн – ціна цього проєкту, оголошена підприємством «Промагропроект». Першими пообіцяли відновити згорілий дах і купол.

3 грудня минулого року в будівлі корпусу розпочались протиаварійні роботи. Там демонтували аварійні конструкції.

Торік до цього списку довгобудів, додалась будівля колишнього Дворянського зібрання. Його відбудова і реставрація затягнеться на роки. 
 

Читайте також:
Полтава
Шестиразова чемпіонка України, дворазова чемпіонка Європи та чемпіонка світу з боксу Анжела Торська сьогодні відзначає 46-річчя.
30 березня, 12:45
Позиція
Слуги урода, які очолили представництво Голоборотька у Полтавській міській раді, зробили ремонт.
27 лютого, 09:10
Полтава
Чарівна Полтава зачаровує шедеврами архітектури мамаїв, ямщиків, денщиків, та інших арахамій.
24 січня, 11:57
Позиція
Попри заборону Міністерства культури, Сергій Морозов завершив незаконне будівництво та хоче ввести будівлю в експлуатацію.
02 січня, 09:55
Полтава
Полтавці закликають чиновників міськради виходити з кабінетів та чистити сніг.
16.12.2023, 11:55