Дружина українського дипломата перевозила контрабандні тютюнові вироби до Угорщини

КРИМІНАЛ
23 лютого, 17:13
Дружина українського дипломата перевозила контрабандні тютюнові вироби до Угорщини

Повний бус сигарет затримали на угорському кордоні. Вартість контрабанди перевищує 26,5 млн грн.

Водій планував приховати за дипломатичним імунітетом свого пасажира серйозне порушення законодавства. Зловмисника затримали угорські митники, за скоєне він може отримати до 8 років в'язниці.

Про це повідомила митна адміністрація Угорщини.

Повідомляється, що авто направили у вантажне приміщення для проведення огляду через підозру, що саме на ньому планувалося незаконно переправити до Угорщини велику кількість нелегальних сигарет. У якості прикриття виступала пасажирка, яка ідентифікувала себе за дипломатичним паспортом. Справді виявилося, що її чоловік є дипломатом, при цьому вона і водій заявили, що не перевозять товари, які підлягають обов'язковому декларуванню.

Двері вантажного відсіку автомобіля були опечатані лише паперовою биркою з українською печаткою про дипломатичний імунітет. Коли угорські митники повідомили, що збираються перевірити автобус, водій та пасажирка зачинилися в транспортному засобі та почали комусь телефонувати.

Однак скориставшись моментом, один із податківців зумів відкрити двері автомобіля через напівзачинене вікно. Всього в картонних коробках всередині буса було виявлено загалом 141,5 тис пачок сигарет без маркування, які в подальшому вилучили. Водія-українця допитали як підозрюваного у вчиненні злочину із заподіянням матеріальних збитків в особливо великих розмірах, адже йдеться про можливі фінансові збитки на суму понад 250 млн форинтів (понад 26,5 млн грн).

Слідчі органи Угорщини взяли водія під варту, а районний суд Ніредьгазі має ухвалити рішення про його арешт вже найближчим часом. Жінці, громадянці України, дозволили вільно залишити місце події через її дипломатичний імунітет.

Читайте також:
Опінії
Хтось в Анкарі начитався Толстова і Ґанді? Ні! Просто Туреччина все ще включена до так званого миротворчого процесу за участі КНР і РФ.
12 квітня, 20:34
Світ
Слова Дуди про Крим обурили політиків правлячого табору Польщі
03 лютого, 14:05
Світ
Секрет близькосхідного Полішинеля простий: шекелі євреями не пахнуть. А якщо і пахнуть, то ви — відвертий антисеміт!
21 січня, 15:31
Політика
Державний секретар США мав прохолодний візит у столиці спекотного арабського королівства. Мухаммед бін Салман змусив Ентоні Блінкена чекати.
16.10.2023, 21:36
Політика
Чинний уряд Держави Ізраїль обрав тісну співпрацю з Російською Федерацією та позицію "вигідного нейтралітету" на тлі геноцидної війни.
25.06.2023, 20:02