Друзі Зеленського заробляють на армії

ПОЛІТИКА
18 січня, 15:35
Автомобільне шасі КрАЗ-63221 – високої прохідності, призначене для монтажу озброєння і військової техніки, установок спеціального та промислового призначення, а також буксирування причепа всіма видами доріг, бездоріжжю і будь-якій місцевості.
Автомобільне шасі КрАЗ-63221 – високої прохідності, призначене для монтажу озброєння і військової техніки, установок спеціального та промислового призначення, а також буксирування причепа всіма видами доріг, бездоріжжю і будь-якій місцевості.

На військових вантажівках «КрАЗ» почав заробляти завод голови оборонного комітету ВР від «Слуги народу»

"Смілянський ливарний завод" став постачальником запчастин для оновлених вантажівок КрАЗ-63221.

Про це в програмі Security talks розповів начальник експериментального цеху ПрАТ "АвтоКрАЗ" Валентин Овдієнко, передає "Мілітарний".

Співвласником ТОВ "Смілянський ливарний завод" до обрання народним депутатом від "Слуги народу" у 2019 році був Олександр Завітневич.

Друзі Зеленського заробляють на армії_1
Друзі Зеленського заробляють на армії_3
Друзі Зеленського заробляють на армії_5

Нині він очолює комітет ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. А його частка у компанії належить дружині Наталії Завітневич.

Друзі Зеленського заробляють на армії_7

Іншим співвласником заводу є Георгій Козенко з Кривого Рогу, десять років тому він був директором "АрселорМіттал Борислав".

Друзі Зеленського заробляють на армії_9

Яку частину у вартості "КрАЗу" становить литво від заводу Завітневича наразі невідомо.

"Мости, підвіска, рама – це все власного виробництва [АвтоКрАЗ], ливарну продукцію ми отримуємо: частину з Харкова, частину зі Сміли для виробництва саме важких вузлів. Автомобіль 63221 перебуває в процесі збирання. Оригінальність цього автомобіля, що на ньому застосований двигун Cummins, вся гальмівна система це Полтавського автоагрегатного заводу (належить самому "АвтоКрАЗу", – ред.), вся система охолодження від Сумського авторемонтного заводу (належить сумчанину Володимиру Нілову, – ред)", – відзначив начальник експериментального цеху "АвтоКрАЗу".

У 2021 році КрАЗ провалив замовлення Міністерства оборони для Збройних Сил України. І за це Завітневич критикував завод. Однак після тієї критики на заводі "АвтоКрАЗ" заявили про портфель замовлень на 2022 рік у кількості 1000 вантажівок. В нього входять вантажні автомобілі замовлені Департаментом оборони США в рамках трирічного контракту. І тепер стало відомо про причетність заводу Завітневича до майбутніх доходів "АвтоКрАЗу".

Крім того, журналісти пишуть, що Олександр Завітневич знайомий з Володимиром Зеленським з 90-х років. Його дружина Наталія, що наразі володіє "Смілянським заводом", була однокласницею Зеленського та грала з ним у одній команді КВК. Про це нардеп розповів у інтерв’ю BBC News Україна.

Однокласники Володимир Зеленський на Наталія Завітневич
Однокласники Володимир Зеленський на Наталія Завітневич

На питання журналістів ВВС чи не боїться Завітневич звинувачень у лобіюванні інтересів "Смілянського ливарного заводу" нардеп відповів:

Все буде відбуватися на електронних майданчиках Prozorro. Тому всі підприємства будуть у конкурентному середовищі, – сказав він.

Нагадаємо, кременчуцький автомобільний завод "АвтоКрАЗ" контролює мільярдер Костянтин Жеваго, який перебуває у розшуку по кримінальній справі щодо банкрутства банку "Фінанси і кредит".

Наразі Жеваго живе у Дубаї та пов’язані з ним компанії через суд стягують з "АвтоКрАЗу" борги на 6 млрд грн.

Читайте також:
Опінії
Корупціонера Артема Ситника призначено заступником Голови НАЗК
13 травня, 14:55
Кримінал
Верховний суд виніс остаточний вердикт та конфіскував у Киви 1,2 млн. гривень
13 травня, 14:30
Політика
Псевдопатріот Борис Філатов за погодженням із депутатами міської ради Дніпра віддав 176 гектарів угідь в оренду агромагнату.
13 травня, 08:18
Кримінал
Корупційну справу Миколи Різника направлено на новий судовий розгляд у суді першої інстанції
04 травня, 18:51
Кримінал
04 травня 2022 року в Полтавському апеляційному суді має відбутися судове засідання
02 травня, 19:05
Опінії
Гроші міжнародних донорів не для вас. Вони – для України і українців.
24 квітня, 12:25