«Друзям – все, ворогам – закон». Син "Слуги народу" Олени Копанчук виїхав з України й не повернувся

ПОЛІТИКА
06.08.2023, 10:07
«Друзям – все, ворогам – закон». Син "Слуги народу" Олени Копанчук виїхав з України й не повернувся

Дмитро Копанчук, який є депутатом міськради на Львівщині, виїхав з України під приводом супроводу батька з інвалідністю й не повернувся.

22-річний син народної депутатки від "Слуги народу" Олени Копанчук Дмитро Копанчук, який є депутатом міськради у Рудках на Львівщині, виїхав з України під приводом супроводу батька з інвалідністю й не повернувся.

Про це повідомляє NGL.media.

За результатами місцевих виборів 2020 року Дмитро Копанчук став депутатом міськради від "Слуги народу" маленькому містечку Рудки на Львівщині.

Минулого року, попри діючу заборону виїзду з країни для чоловіків призовного віку, Копанчук тричі побував за кордоном, і принаймні двічі (24-25 липня і 1-18 серпня ) виїжджав як водій водій-волонтер через систему "Шлях".

Як повідомили у відповідь на запит NGL.media в "Укртрансбезпеці", Копанчука вносила до системи "Шлях" Хмельницька обласна військова адміністрація. Його мати Олена Копанчук обрана депутатом Верховної Ради від мажоритарного округу №189 на Хмельниччині. 

Олена Копанчук у сесійній залі Верховної Ради
Олена Копанчук у сесійній залі Верховної Ради

Цього року Копанчук уже не користувався "Шляхом".

За даними NGL.media, близько полудня 1 січня він перетнув у Смільниці українсько-польський кордон на новенькій Toyota Land Cruiser Prado 150, що належить компанії "Гідросвіт", де він є співвласником. Офіційною підставою для виїзду став супровід його батька, 46-річного Володимира Копанчука з другою групою інвалідності, доцента кафедри кримінального права Хмельницького університету управління та права.

Володимира Копанчук
Володимира Копанчук

7 лютого Володимир Копанчук тим же автомобілем повернувся до України разом з Володимиром Федорчуком, ексдепутатом Хмельницької облради і колишнім бізнес-партнером Олени Копанчук. Федорчук особисто підтвердив NGL.media, що повернувся в Україну разом з Копанчуком-старшим.

Проте сам Дмитро Копанчук так і не повернувся, що прямо суперечить законодавчій вимозі повернутися в країну не пізніше, ніж супроводжувана особа з інвалідністю.

Його мати, народна депутатка Олена Копанчук, відмовилась говорити з NGL.media. Батько, Володимир Копанчук, сказав журналістам:

"А чого я вам маю підказувати, як зв’язатись із моїм сином. Він дорослий хлопець, чого ви до мене телефонуєте?".

Як пише видання, вже більше семи місяців Дмитро Копанчук не з’являється у Рудківській міськраді, де є депутатом від партії "Слуга народу". Там лише знають, що він за кордоном.

Секретар міськради Світлана Винницька уточнила, що востаннє депутата бачили в стінах міськради 15 грудня минулого року.

Загалом з осені 2020 року депутати Рудківської міськради збирались 24 рази, проте Копанчук був на засіданнях лише 10 разів.

Пропуск депутатом протягом року більше половини засідань місцевої ради без поважних причин і є підставою для ініціювання його відкликання та позбавлення мандату.

Місцева рада також може звернутись до місцевої організації політичної партії, від якої він був обраний з такою пропозицією. Ініціювати цей процес може й місцевий осередок партії, від якої Копанчука обрали депутатом, тобто «Слуга народу», а також місцеві виборці за процедурою відкликання за народною ініціативою.

"Пропуск більше 50% засідань ради або засідань депутатської комісії є підставою для відкликання, проте вона не вступає у дію автоматично. Тобто це не норма прямої дії. Її може запустити партія, виборці або й за бажанням самого депутата, – пояснює Тарас Радь, керівник проєктів у сфері виборів та місцевого самоврядування Громадянської мережі «Опора» у Львівській області. Але сам процес відкликання, за його словами, є складним і може сильно затягнутись. Це правда – наприклад, одного з депутатів Львівської облради, який втік з країни у перші дні війни, його колеги змогли позбавити повноважень лише за дев’ять місяців".

В обласному осередку партії «Слуга народу» протягом чотирьох днів не знайшли можливості відповісти на запитання NGL.media щодо свого представника у Рудківській міськраді.

22-річний Дмитро Копанчук є директором і власником/співвласником принаймні десяти компаній: ТОВ «ЕК Рашівка-Псел», ТОВ «Гірнично-видобувна компанія Подільські кар’єри», ТОВ «Ігуасу», ТОВ «Ера глемпінг», ТОВ «Обзор»,ТОВ «Зелений еко-світ», ТОВ «Гідросвіт», ТОВ «Керуюча енергетична компанія», ТОВ «Рудківська енергетична компанія», АО «Копанчук і партнери». Фінансова звітність за 2022 рік доступна лише у двох компаній – ТОВ «Обзор» (дохід 593,2 тис. грн, чистий прибуток 8 тис. грн) і ТОВ «Гідросвіт» (дохід 1363,7 тис. грн, чистий збиток 1096,6 тис. грн).

Читайте також:
Політика
Так само приховано та не задекларовано наявність житла в Варшаві, в якому зареєстрований її чоловік Віталій Луценко.
вчора, 13:21
Війна
На слуг урода закон про мобілізацію не розповсюджується. Вмиратимуть лише українці?
03 червня, 15:27
Політика
Щедрі донори «Слуги народу» зареєстровані у хрущовці на Хмельниччині і всі пов’язані з ексдепутатом Київради
22 квітня, 11:30
Політика
Депутат задекларував годинники Rolex, авто Mercedes S-класу.
20 лютого, 10:25
Політика
Блазні й діти кухарок, пролізши до влади у 2019 році, зробили все, щоби занапастити українську державність. Їхня мета — поразка у війні.
12 січня, 07:11
Кримінал
Він у 2020 році оформив довіреність у Криму на свою тітку «єдинороску»
08 січня, 16:55