«Друзям – все, ворогам – закон». Єрмак пішов слідами Януковича

ПОЛІТИКА
10.10.2023, 16:03
«Друзям – все, ворогам – закон». Єрмак пішов слідами Януковича

Бізнес-партнер Єрмака отримав бюджетні мільйони, попрацював на забудовника, зайнявся цінними паперами і став виробником БПЛА.

Колишній партнер очільника Офісу президента України Андрія Єрмака по кінобізнесу Артем Колюбаєв, який після приходу Єрмака в ОП очолив Раду з державної підтримки кінематографії, в останні пів року зумів отримати понад 20 млн ₴ на свої кінопродукти, а також різко «обріс» частками в успішних і не пов’язаних з кіно бізнесах.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Так, раніше журналісти вже розповідали про те, що Колюбаєв після призначення Єрмака в ОП, почав активно входити в пов’язаний з проросійськими політиками Віктором Медведчуком і Вадимом Столаром будівельний бізнес. Йдеться про будівництва київської компанії ENSO.

До повномасштабного вторгнення цей бізнес активно розвивався, але на початку 2023-го справи у фірми вже йшли не дуже добре: будівельні майданчики були зупинені, правоохоронці через суд арештували одну з долучених до процесу фірм, у якій журналісти знайшли раніше невідому частку, що може належати оточенню Медведчука, Вадиму Столару довелося повертатися з-за кордону в Україну через загрозу втрати депутатського мандату.

Втім, з лютого-березня ситуація кардинально змінилася. Колюбаєв створив ще одну, нову компанію разом з одним з керівників ENSO, що натякало на те, що співпраця продовжується. Компанії зі структури ENSO стабільно виплачували значні суми коштів Колюбаєву і його дружині Катерині, яка розвиває свій ювелірний бренд в США. За перші пів року подружжя отримало від будівельного бізнесу загалом близько 6 мільйонів гривень доходів, при чому за що саме будівельники могли б платити продюсеру та його дружині такі суми — невідомо.

«Друзям – все, ворогам – закон». Єрмак пішов слідами Януковича_1

ENSO заявило, що поновлює будівельні роботи на своїх майданчиках. Компанія, рахунки якій арештовували через знайдені там частки оточення Медведчука, просто відкрила нові і продовжила фінансувати будівництва ENSO. Вадим Столар, якого після повернення в Україну відмовилися випускати назад, за даними «Української правди» з квітня почав знову виїжджати за межі країни, а чутки про те, що він може втратити мандат — припинилися.

Тоді ж, навесні 23-го Колюбаєву «пощастило» зберегти і свою державну посаду очільника Ради з державної підтримки кінематографії. В березні термін повноважень її нинішнього складу закінчився, відповідно Артем Колюбаєв посаду мав би втратити. Але Кабмін вирішив пролонгувати цей термін аж до закінчення воєнного стану і ще на три місяці після нього. Пояснень чому під час війни не можна було б переобрати профільну кінораду традиційно ніхто не надав, але бізнес-партнер Єрмака продовжив її очолювати.

Після цього зросла і бізнес-активність Колюбаєва. У червні профільна Нацкомісія, яка відповідає за цінні папери, заявила про проведення пілотного проєкту. Йшлося про появу в Україні нового типу цінних паперів – «кредитних нот», а також про те, що експеримент став можливим через заяву приватної фірми «Маркет Консалт Плюс», яка і взяла проєкт на себе. Цією компанією володіє Артем Колюбаєв та ще чотири інвестиційних фонди, пов’язаних як з ENSO, так і з самим бізнес-партнером Андрія Єрмака. Відповідно, це компанія кінопродюсера під час великої війни в Україні, коли бізнес все дужче скаржиться на тиск правоохоронців та рейдерство, зуміла запустити сміливий експеримент з новим типом цінних паперів.

Тоді ж, в червні кінопродакшн Артема Колюбаєва «Мейнстрім Пікчерз» отримав від держпідприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» згоду на виділення бюджетних коштів на створення одразу трьох кінопродуктів.

Йдеться про той самий скандальний конкурс, коли з’ясувалося, що держава планує профінансувати створення цілої низки серіалів, в тому числі і про персонажа, дуже схожого на аграрія Олександра Поворознюка. Галас навколо цього конкурсу був таким, що втручатися довелося навіть президенту Володимиру Зеленському, а міністр культури Олександр Ткаченко написав заяву про звільнення. Скандал затих, але наприкінці серпня ДП підписало з продакшеном Колюбаєва договори на створення всіх трьох кінопроєктів. Фірма бізнес-партнера Андрія Єрмака має отримати понад 20 мільйонів бюджетних гривень.

Вже за кілька днів після цього Артем Колюбаєв увійшов в ще один, новий бізнес. Він, разом з російським режисером українського походження Олексієм Кірющенком («Моя прекрасна няня», «Свати», «Слуга народу») став співвласником компанії-виробника БПЛА Culver. Продюсер і режисер отримали в компаніях, які входять в Culver, по 5%.

«Друзям – все, ворогам – закон». Єрмак пішов слідами Януковича_3

Цікаво, що це сталося після того, як безпілотники від Culver почали користуватися у військових таким попитом, що їх почали купувати з коштів президентського фонду United24, а на горизонті схоже замайорів новий великий контракт.

CEO Culver Олександр Даниленко в розмові з журналістами не зміг (чи не захотів) пояснити як саме продюсер та режисер отримали частки в цьому бізнесі, а також яку саме роль вони виконують в компанії.

Кірющенко говорити з журналістами відмовився, заявивши, що вони запитають «хєрню» і зроблять «заказуху». Колюбаєв повідомлення журналістів про проведення інтерв’ю прочитав, але на пропозицію не відповів.

«Останній Бастіон» нагадує, що через Олега Татарова Єрмак взяв під повний контроль правоохоронну систему України. Татаров одноосібно управляє НАБУ, САП, БЕБ, ДБР, СБУ та Національною поліцією. А «смотрящим» за бізнесом Андрій Єрмак поставив свого бізнес-партнера Артема Колюбаєва. Це ще не диктатура ?

Читайте також:
Кримінал
Олег Гладковський обвинувачується в завданні державі збитків на загальну суму 17,44 млн грн
18:25
Політика
Попри таку увагу з боку викривачів та суспільства прокурор все одно продовжував і до речі досі продовжує працювати на своїй високій посаді.
18:05
Кримінал
Вони намагалися дати 100 тис. дол. хабаря начальнику Сумської міської військової адміністрації
16:35
Кримінал
У харківському університеті проректор протягом десятиліття привласнював мільйони завдяки «мертвим душам».
15:25
Кримінал
Його підозрюють у продажу за заниженою вартістю земельної ділянки у центрі міста. Збитки територіальній громаді становлять 74,9 млн грн
10:22
Світ
Посадовця позбавили імунітету для проведення ретельного розслідування.
09:40