Дуже скоро всі ми опинимося під ковпаком. Ласкаво просимо до «1984»

Опінії
18 січня, 11:58
Дуже скоро всі ми опинимося під ковпаком. Ласкаво просимо до «1984»

Зеленський перетворює Україну на цифровий концтабір

Відповідно до прийнятого вчора законопроєкту №10062 в Україні під виглядом реєстру військовозобов'язаних планують створити базу даних, властиву тоталітарним державам.

Ця новина пройшла практично непомітною, хоча досить скоро наслідки відчує кожен українець. Передбачається створення «Мегареєстру», до якого будуть внесені абсолютно всі персональні дані про особу. 

В чому полягає загроза? 

Розпочну з того, що державі довіряти не можна! До 2014 року владні структури були наповнені проросійськими елементами, не всі були люстровані, частина працює досі. Також є фактор корупції. Лише вчора затримали двох прикордонниць за продаж інформації з закритої бази даних.

Компанію-розробника тієї ж «Дії» очолює громадянин Білорусі, колишній кадровий офіцер.

Окрім того, є небезпека бажання узурпації влади у випадку зниження рейтингів чи інших факторів, які можуть призвести до ризику втрати повноважень, посад тощо. Також варто не забувати про кримінал. І моєму батьку, і моїй матері телефонували з «зона-телеком» і моїм голосом повідомляли, що терміново потрібні гроші потрапив в ДТП, збив людину. А ще є кредитні шахраї. Ті, хто впевнено заявляє, що йому нема що приховувати хай дивляться, просто не розуміє про що йде мова. Без окремих баз даних неможливо обійтись, без обміну інформації за запитом також. Однак саме єдина база, де акумульовано так багато персональної інформації, створює надзвичайні ризики.

Як можна використовувати персональну інформацію проти людини.

  • Підробка документів та інформації;
  • Соціальна інженерія, фішинг;
  • Шантаж, компромат;
  • Внесення завідомо неправдивої інформації, узаконення фейкових даних;
  • Погрози рідним та близьким, психологічний тиск, можливо, фізичний;
  • Нечесна конкуренція: створення перешкод для кар'єри, підприємницької діяльності, вільного переміщення тощо;
  • Дискредитація ділової репутації людини, наприклад, кредитний рейтинг;
  • Рейдерство, позбавлення майна.

Особисто на мене у 2006 році було оформлено кредит на мобільний телефон у Севастополі. Я в цьому місті останній раз бував в дитинстві, ще за радянських часів. При оформленні іпотеки цей кредит в Альфа-Банку виплив, я довго пояснював, що не верблюд. Не допомогло. Я його виплатив (не було іншого виходу), однак в реєстрі кредитних історій досі висить, що я був боржником.

Тепер щодо того, у кого буде доступ до даних. Це дуже чесні контори під назвою ТЦК. Настільки чесні, що довелось президенту звільняти всіх воєнкомів після кількох гучних корупційних скандалів. А наразі депутати надали їм надвисокі повноваження.

  1. Навіщо там поля з даними про батьків? Якщо я, військовозобов'язаний, маю на якісь пільги, пов'язані з особливою ситуацією з батьками, це логічно. Однак у більшості такого немає. Я з батьком не живу з 7 років, з матір'ю з 17. У них інші сім'ї, у мене своя дитина та дружина - яке відношення батьки мають взагалі до мобілізації? Якщо зі мною щось станеться, я не хочу, щоб їм повідомляли. Маю право. Такі в мене переконання. Аналогічно з повістками - яке відношення мають батьки до повісток їх 45-річному сину? У 45-річних вже свої повнолітні діти зазвичай є.
  2. Реєстр передбачає внесення медичних даних. Не просто «придатний/непридатний», а саме діагнози. Це дуже чутлива інформація, занадто чутлива.
  3. Інформація про права на транспортні засоби. Навіщо серія та номер? Достатньо категорій.
  4. Інформація про дипломи. У нас 70% людей працюють не за спеціальністю. Яку цінність має запис у дипломі початку 2000-х відносно 45-річної людини? Навіщо цей додатковий збір даних, окрім бажання спецслужб встановити коло одногрупників - соціальні зв'язки.
  5. Також законопроєкт передбачає, що ці дані ще й будуть зберігатись на серверах за кордоном. Виникає   а хто буде мати до них доступ? А якщо зміниться влада, адмін цієї бази втече з доступами - що тоді? 

Подарунок для силовиків

Набір всіх цих даних дозволяє фальсифікувати будь-яку кримінальну справу. Закривати будь-яку людину. Не вірите? А як вам така конфігурація.

«Під час перевірки встановлено, що особа Бовсуновський Владислав є одногрупником та зберігає соціальні зв'язки з особою Бондарчуком Юрієм, який з 2015 року має паспорт громадянина Російської Федерації і є колаборантом. На думку слідства, на свободі Бовсуновський Владислав може співпрацювати зі спецслужбами країни-агресора».

Якщо ви в такий текст не вірите почитайте в реєстрі судових рішень ухвали. Дуже здивуєтесь, однак це є типовою аргументацією прокуратури, коли обирають запобіжний захід.

Дуже скоро всі ми опинимося під ковпаком. Ласкаво просимо до «1984».

Читайте також:
Опінії
Вперше в історії сталося неможливе, але цілком передбачуване. Кім Чен Ин усадовив кремлівського диктатора путіна на свою збройову голку.
вчора, 19:36
Війна
Країна-загарбник завше в історії показувала світові 2 окремі обличчя. Одне (приємне) — своїм партнерам, друге (потворне) — сусідам-жертвам.
12 листопада, 13:44
Опінії
На жаль, тиск через та вимоги ігнорувати альтернативну точку зору для офісу президента — «не баг, а фіча».
15 жовтня, 09:35
Полтава
У Полтавській ОВА 71-річний чоловік облив себе бензином та підпалив
27 вересня, 15:15
Політика
Як в Україні хочуть знищити приватність.
25 вересня, 15:07
Опінії
Наші можновладці вирішили запровадити систему тотального відеоспостереження за громадянами та їхніми автомобілями.
21 вересня, 16:26