Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань

24.09.2020, 18:05

38 років тому американському легкоатлету повернули звання дворазового олімпійського чемпіона. Сам спортсмен до цього моменту не дожив.

Джим Торп мав індійське коріння. Він залишився сиротою в 16 років.

Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань_1

У школі Торп показував блискучі здібності в спорті. У 1909-1910-х він провів кілька матчів за місцеву бейсбольну команду, отримуючи від 2 до 35 доларів в тиждень. Тоді він не міг подумати, що ці матчі ляжуть темною плямою на його подальше життя.

Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань_3

Навесні 1912 року Джим Торп почав готуватися до майбутніх Олімпійських ігор. Першим змаганням на Олімпійських іграх було легкоатлетичне п'ятиборство. Торп став олімпійським чемпіоном, перемігши в чотирьох з п'яти дисциплін. Третє місце посів тільки в метанні списа.

А ось перед змаганнями з десятиборства у нього вкрали взуття. Джим не розгубився і знайшов дві туфлі від різних пар у сміттєвому баку. Йому довелося надіти кілька шкарпеток на одну ногу, бо одна з туфель була велика.

Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань_5

Але це не завадило йому чудово виступити. Джим Торп не опускався нижче четвертого місця і став дворазовим олімпійським чемпіоном.

Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань_7

Однак через пів року американський НОК і федерація легкої атлетики США направили в МОК лист, що Торп деякий час грав в бейсбол в нижчій лізі й отримував за це гроші. Тому він вважається професіоналом і його участь була помилкою.

МОК прийняв рішення задовольнити запит. Торпа позбавили медалей і призових грошей. Цікаво те, що було порушено правило, згідно з яким будь-які протести подаються протягом 30 днів з моменту закінчення змагань.

Для Джима Торпа це був важкий удар. Але він залишався в спорті, грав в американський футбол, бейсбол, виступав на комерційних стартах.

Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань_9

І тільки через 70 років його медалі були повернуті сім'ї. Правда, родина спортсмена отримала не ті справжні медалі, а позолочені репліки.

До того моменту сам Джим Торп не дожив. Він помер 1953 року від наслідків серцевих нападів. Йому було 64 роки.

Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань_11

Історія життя Джима Торпа була екранізована у фільмі 1951 року «Джим Торп: справжній американець». А у 2018 в серії Корінні американці випущена пам'ятна однодоларова монета із зображенням Торпа на реверсі.

Джим Торп: історія видатного атлета XX століття, який не шукав виправдань_13
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Медіаагенція "Останній Бастіон" публікує корисні поради психолога, які допоможуть не псувати стосунки з оточенням.
22 вересня, 20:54
Життя
Пандемія, війна, нестабільність і невпевненість у завтрашньому дні. У складні миті нам важливо всіма засобами підтримувати свою психіку.
25 серпня, 08:12
Новини
Відсутність у заповіті серед переліку спадкоємців близької людини – не така й дивна справа.
31.07.2021, 20:07
Новини
Громадяни, які вперше виступають у ролі потенційних спадкоємців, можуть зіштовхнутися з низкою нагальних юридичних питань.
21.07.2021, 07:59
Життя
Чим попередній договір відрізняється від основного пояснюють чиновники міністерства юстиції.
10.07.2021, 07:01
Новини
Літній відпочинок дитини повною мірою залежить від батьків, вони вирішують, як краще орґанізувати дозвілля малечі.
07.07.2021, 10:08