Ефіопія може врятувати каву від зміни клімату

27 жовтня, 18:49
Ефіопія може врятувати каву від зміни клімату

Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.

На цю мить для виробництва арабіки (Coffea arabica) придатне до 31% території Ефіопії, а робусти (Coffea canephora) — понад 25%. Такою статистикою поділилася команда науковців з Університету Волло в Аддіс-Абебі.

Обидві вказані рослини вважаються вразливими до потепління та зниження кількості опадів. Дослідники створили модель і дійшли висновку, що в майбутньому арабіку можна буде вирощувати переважно на землях Ефіопії, тоді як в інших регіонах через зміну клімату робити це стане складніше чи зовсім неможливо.

«До 2080 року площа придатних угідь зросте вдвічі й більше, але вони змістяться на північ і північний захід східноафриканської країни. На відміну від південних та західних сусідів, Ефіопія на тлі потепління отримає перевагу для вирощування арабіки. Однак ми припускаємо, що доведеться перенести виробництво у нові регіони та вжити заходів адаптації й акліматизації», — заявили в Університеті Волло.

Їхній прогноз підтверджують у Продовольчій і сільськогосподарській Організації Об'єднаних Націй, додавши, що нині не для всіх напоїв є надії на біокліматичну інфільтрацію сировини в інші (чужі) регіони. Наприклад, глобальне потепління зробить хміль менш ароматним та сухішим, зіпсувавши смак пива.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», уряд Італії вважає еспресо настільки важливим напоєм, що саме регулює ціну на нього. Власне, кава є другим із найбільш продаваних товарів у світі після нафти.

Читайте також:
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15
Історія
Науковці поставили крапку у суперечках про походження Туринської плащаниці.
24 серпня, 10:15