Ціни на каву наслідують здорожчання какао

ЕКОНОМІКА
27 вересня, 19:24
Ціни на каву наслідують здорожчання какао
Фото: Останній Бастіон

До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.

Такі невтішні для споживачів відомості оприлюднило галузеве видання Trading Economics. З'ясувалося, що біржові ціни на каву за минулі 9 місяців зросли майже вдвічі, побивши квітневий антирекорд — $271,54 проти $247,3 за 1 міжнародний фунт.

Як наголошують трейдери, закупівельна вартість необсмажених кавових зерен різко збільшилася після посухи в Індокитайському регіоні та на Бразильському нагір'ї. Нині позначка сягнула 81,90%, ставши другою за здорожченням після какао-бобів — 141,51% ($273,9 за 1 міжнародний фунт).

Зміна вартості на ринку поки не позначилася на споживачах, проте кав'ярні ЄС і США все ж відчули на собі різницю. Так, у корпорації «Starbucks» розповіли, як за минулі два-три місяці закупівельні ціни зросли приблизно на 30-35% залежно від сорту зерна і це ще не межа.

Утім, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», в Європі на прилавках крамниць закінчуються запаси оливкової олії. Для задоволення попиту продукцію замовляють у країнах-виробниках Південної Америки.

Ціни на каву наслідують здорожчання какао_1
Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08 листопада, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03 листопада, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27