Екологи знову звинувачують «Агентство місцевих доріг» у незаконній вирубці

ПОЛТАВА
16.10.2019, 06:37
Екологи знову звинувачують «Агентство місцевих доріг» у незаконній вирубці

Порушення екологи зафіксували поблизу селища міського типу Білики Кобеляцького району.

Державна екологічна інспекція повідомила про чергове порушення, здійснене підрядниками, які співпрацюють із Держпідприємством «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

Це порушення екологи зафіксували поблизу селища міського типу Білики Кобеляцького району.

У наданому «Останньому Бастіону» пресрелізі повідомляється: «Державною екологічною інспекцією Центрального округу відповідно до наказу Державної екологічної інспекції Центрального округу «Про проведення заходів державного нагляду контролю (контролю) за використанням водних живих ресурсів, рослинного і тваринного світу», 11.10.2019 року, під час проведення рейдових заходів на території Кобеляцького району, за межами населеного пункту с. Білики Білицької селищної ради виявлено осіб, що здійснювали вирубку зелених насаджень вздовж автодороги, що пролягає в напрямку від автодороги Полтава - Кременчук до с. Білики. Під час спілкування з особами, що здійснювали вирубку зелених насаджень, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу було встановлено, що вирубка дерев проводиться без дозвільних документів (лісорубний квиток), що є порушенням ст. 69 Лісового Кодексу України».

Нагадаємо, що на початку жовтня представники Держекоінспекції звинуватили «Агентство місцевих доріг Полтавської області» у незаконній вирубці поблизу села Кованчик Мачухівської сільської ради. Позиції обох сторін стосовно цієї ситуації ми вже висвітлювали.

Як ідеться у пресрелізі, особами, що здійснювали виробку поблизу Біликів, було представлено договір від 27 серпня 2019 року, укладений між ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» та ФОП Коба Юрій Володимирович, відповідно до якого ФОП Коба Юрій Володимирович зобов’язується надати послуги з видалення самостійних і порослих кущів, чагарників, хмизу, скошування трави (сухостою), розчищення від повалених (гнилих) дерев, зрізання сухих та нахилених гілок на ділянках смуги відведення відповідної ділянки автомобільної дороги загального користування місцевого значення Полтавської області згідно з письмовою заявкою.

Екологи знову звинувачують «Агентство місцевих доріг» у незаконній вирубці_1

Також підрядником було представлено Заявку на видалення самостійних і порослих кущів, чагарників, хмизу, скошування трави (сухостою), розчищення від повалених (гнилих) дерев, зрізання сухих та нахилених гілок ділянках смуги відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення Кобеляцького району Полтавської області.

«На місце події державними інспекторами було викликано представників правоохоронних органів, в подальшому в присутності слідчого Кобеляцького ВП ГУНП України в Полтавській області було оглянуто незаконну вирубку та встановлено, що вищезазначеними особами в порушення ст. 69 Лісового Кодексу України було здійснено незаконно вирубку 247 (двохсот сорока семи) дерев різної породи та різного діаметру», – йдеться у пресрелізі.

Державними інспекторами складено матеріали, якими зафіксовано кількість знесених зелених насаджень, марки та номери автомобілів осіб, що здійснювали вирубку. На даний час проводиться розрахунок розміру шкоди, заподіяної державі, внаслідок незаконного знесення дерев, повідомляють екологи.

Екологи знову звинувачують «Агентство місцевих доріг» у незаконній вирубці_2

Під час інциденту представники «Агентства місцевих доріг Полтавської області» на місце події не приїхали, проте підрядники в присутності інспекторів телефонували заступнику начальника одного з відділів «Агентства місцевих доріг Полтавської області» Олександру Костенку, який порадив лісорубам викликати представників правоохоронних органів, у зв’язку з ніби то перешкоджанням господарської діяльності.

У Держекоінспекції говорять, що не ставлять собі на меті вчиняти дії з перешкоджання господарської діяльності будь-якому суб’єкту господарювання, а діють виключно в межах наданих повноважень та у спосіб, передбачений законом.

«В разі виявлення порушень вимог чинного законодавства, а випилювання дерев під прикриттям розчищення самостійних і порослих кущів, чагарників, хмизу – це власне і є грубе порушення вимог природоохоронного законодавства, до порушників будуть застосовані санкції, передбачені законом», – повідомляють автори пресрелізу.

Читайте також:
Полтавщина — край, де народилося не одне покоління визначних українських діячів культури, науки, мистецтва та політки.
вчора, 14:19
На тлі карантину через пандемію коронавірусу у Полтавській області планують сприяти туристичній галузі.
вчора, 09:18
В Оржиці провели засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.
29 травня, 13:51
Зі зняттям низки карантинних обмежень миргородська влада розпочала підготовчі роботи до купального сезону.
29 травня, 08:46
Борівський розсадник — гордість усього Полтавського лісового господарства, адже тут зростають сосни та дуби для нових лісів.
28 травня, 12:42
Гадяцькі комунальні служби звітують про проведення робіт з благоустрою у парку "Перемога".
28 травня, 09:18