Економіка Китаю показала найгірший результат майже за півстоліття

СВІТ
17 січня, 11:38
Економіка Китаю показала найгірший результат майже за півстоліття

Сильний підйом у Китаї може пом'якшити очікувану глобальну рецесію, але він також може викликати нові інфляційні проблеми у всьому світі

Економічне зростання Китаю у 2022 році сповільнилося до одного з найгірших рівнів майже за півстоліття, оскільки четвертий квартал сильно постраждав від жорстких обмежень, пов'язаних із COVID, та спаду на ринку нерухомості.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Reuters.

У 2022 році ВВП збільшився на 3,0%, що сильно відстає від офіційної мети "близько 5,5%" і різко сповільнився порівняно зі зростанням на 8,4% зростання у 2021 році.

Якщо виключити зростання на 2,2% після першого удару COVID у 2020 році, це найгірший показник із 1976 року, останнього року десятирічної "культурної революції", яка зруйнувала економіку.

Квартальне зростання та деякі грудневі показники, такі як роздрібні продажі, перевершили ринкові очікування, але аналітики відзначили, що загальний економічний імпульс у Китаї залишається слабким, і наголосили на проблемах, що стоять перед Пекіном після того, як минулого місяця він різко скасував свою політику "нульового" COVID".

ВВП Китаю зріс на 2,9% у жовтні-грудні, порівняно з минулим роком, показали дані Національного бюро статистики (НБС). Це повільніше, ніж зростання на 3,9% у третьому кварталі.

Раптове ослаблення Пекіном суворих антивірусних заходів підвищило очікування економічного відродження цього року, але також призвело до різкого зростання випадків захворювання на COVID, що, на думку економістів, може загальмувати зростання в короткостроковій перспективі.

Спад на ринку нерухомості та слабкий світовий попит також означають, що відновлення зростання значною мірою залежатиме від споживачів.

Сильний підйом у Китаї може пом'якшити очікувану глобальну рецесію, але він також може викликати нові інфляційні проблеми у всьому світі якраз у той момент, коли політики починають справлятися з рекордним стрибком цін.

За підсумками 2022 року населення Китаю скоротилося вперше з 1961 року. За прогнозами, ця тенденція продовжиться, що спричинить серйозні наслідки для економіки країни.

За даними Національного бюро статистики країни, населення Китаю скоротилося приблизно на 850 тисяч осіб і сьогодні становить 1,41 млрд осіб.

Рівень народжуваності минулого року становив 6,77 новонароджених на 1000 осіб порівняно з 7,52 – 2021 року, що стало найнижчим рівнем народжуваності за історію спостережень.

У Китаї також зареєстровано найвищий рівень смертності з 1974 року: 7,37 смертей на 1000 осіб, порівняно з 7,18 смертями роком раніше. Експерти ООН прогнозують, що до 2050 року населення Китаю скоротиться на 109 мільйонів людей.

Більшість демографічного спаду є результатом політики Китаю щодо однієї дитини, яку він вів у період з 1980 по 2015 рік, а також суттєвих витрат на освіту, через які багато китайців відмовлялися мати більше однієї дитини в сім'ї.

Читайте також:
Опінії
Унікальні обставини Великобританії роблять її більш вразливою до потрясінь, ніж деяких європейських сусідів
25 лютого, 15:15
Опінії
Автори The Telegraph аналізують наслідки війни та виклики, які чекають на лідера росії цього року
24 лютого, 16:43
Опінії
Німеччина та світовий енергетичний ринок
23 лютого, 12:03
Опінії
Поки лідери країни розробляють післявоєнні плани, компанії з усього світу борються за бюджет відбудови
17 лютого, 15:21
Опінії
Середні чотиритижневі потоки російської сирої нафти найвищі з червня з наближенням нових обмежень ЄС
31 січня, 15:15
Опінії
Лагард з ЄЦБ каже, що її політична мантра «дотримуватися курсу».
29 січня, 14:15