Created with Sketch.

Економіка РФ не витримає жодної війни

25.01.2022, 13:49

Кремлівському "бункерному щуру" не вистачить грошової маси для чергової воєнної авантюри на території України.

Свідченням цього є сукупний обвал російського фондового ринку на рекордні 14,6% із втратою $150 мільярдів ринкової вартості, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "BBC News".

Фактично, тиждень для економіки РФ почався з невтішних новин і різкого падіння рубля, спричинивши справжню паніку на біржах, а також глибоке занепокоєння іноземних інвесторів.

Так, на тлі постійного шантажу з бронетехнікою біля українських кордонів, 24 січня ціна за $1 перевищила 79 рублів (вперше з листопада 2020 року – прим. ред.), у зв'язку з чим Центробанк РФ навіть мусив призупинити валютні торги.

Фінансові аналітики стверджують, що основна причина вказаного обвалу – чергова геополітична напруженість, оскільки Москва ніяк не хоче відступати, креслячи нові "червоні лінії" для Києва, Вашинґтона та НАТО.

Однак на цьому погані новини для Кремля не завершуються, адже за повідомленням авторитетного видання "Reuters", найбільший за розміром активів банк США – "JPMorgan" – повністю відмовився від використання рубля у своїх операціях.

Наразі відомо, що ця фінансова установа закрила всі позиції у російській валюті через наявні та майбутні непрогнозовані ризики.

Ймовірно, прагматичне керівництво "JPMorgan" боїться втратити чималу грошову масу у зв'язку з неадекватною поведінкою путінського режиму, який нарощує сили на кордоні з Україною, а тому розпродав рублеві активи.

«Ми закриваємо всі наші довгі позиції, що залишилися в російських рублях зі збитком. Ми не можемо з високим ступенем впевненості відкинути негативні сценарії. Відтак, наші теперішні рекомендації щодо довгих позицій втратили чинність», – йдеться у заяві керівництва найбільшого американського банку.

Водночас за даними Центробанку РФ, іноземні інвестори почали згортати довгі позиції по рублю ще в середині жовтня 2021 року, коли курс долара на короткий час падав нижче 70 рублів.

Так, за листопад-грудень нерезиденти встигли вивести $3,4 млрд із ринку російського держборгу, а ще – на $13 млрд скоротили вкладення в акції російських компаній.

Економісти переконують, що назверх показна стабільність не витримує геополітичного тиску, викликаного постімперським синдромом кремлівського "бункерного щура", котрий марить відновленням СССР.

Натомість уряд США продовжує погрожувати країні-агресору зі Сходу жорсткішими санкціями – від заборони на операції з держборгом до цілковитого відключення від платіжної системи SWIFT, – що призведе до невідворотного колапсу економіки РФ зразка 1917 року.

Між тим, як інформував "Останній Бастіон", поточний обсяг іноземних інвестицій у російську нерухомість зменшився у 7 разів у порівнянні з позаминулим роком.

Читайте також
Україна з Арґентиною привабливі ризикованим західним інвесторам — Bloomberg
Економіка
Регіоналізація глобальної торгівлі стане дійсністю вже за кілька років
Економіка
Ринкова вартість нафти пішла вгору, Brent уже $87 за барель
Економіка
Краще не буде: інвестори відвертаються від РФ
Економіка
Відомий австрійський банк збільшить виплати дивідендів українським клієнтам
Економіка
Через коронавірус золото досягло рекордних цін
Економіка