Created with Sketch.

Регіоналізація глобальної торгівлі стане дійсністю вже за кілька років

04.12.2022, 08:54
Фото: Nikkei Asia

Світова економіка зміщується від Сполучених штатів Америки та Європейського союзу до Азії, де давно сформувався потужний кластер.

До такого висновку прийшли редактори-аналітики з авторитетного видання "Financial Times" Джеймс Кінґе і Мартин Сандбу, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За їхніми твердженнями, комуністичний Китай випередить колективний демократичний Захід і спроможеться на певний час панувати у світовій торгівлі.

Водночас передбачається, що КНР візьме у "кредитне рабство" (фактичну фінансову залежність від себе – прим. ред.) менші економіки країн-сусідів, які розвиваються: Філіппіни, Монґолія, В'єтнам, Камбоджа, Пакистан.

За прогнозами аналітиків видання "Financial Times", упродовж наступного десятиліття завершиться процес деглобалізації у висліді чого міжнародна економіка фрагментується на 3 великі регіони, де крім Пекіна лідерські позиції збереже Вашинґтон і посилиться Берлін.

Показово, але останнім часом німецькі еліти чітко дають зрозуміти американцям – вони не бажають "розлучатися" з Китаєм, тому канцлер Олаф Шольц нещодавно літав на поклін до Сі Цзіньпіна.

Однак колапс морської торгівлі під час війни за Тайвань і замороження нового "Шовкового шляху" ("Один пояс – один шлях") у зв'язку з воєнною агресією московії проти України прискореними темпами ізолює ЄС від КНР, а відтак і німців від китайських товаришів.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цьогоріч у жовтні китайський експорт істотно скоротився, призвівши до падіння купівельної спроможності тамтешніх громадян.

Читайте також
Україна з Арґентиною привабливі ризикованим західним інвесторам — Bloomberg
Економіка
Економіка РФ не витримає жодної війни
Світ
Ринкова вартість нафти пішла вгору, Brent уже $87 за барель
Економіка
Краще не буде: інвестори відвертаються від РФ
Економіка
Відомий австрійський банк збільшить виплати дивідендів українським клієнтам
Економіка
Через коронавірус золото досягло рекордних цін
Економіка