Екс-регіонали Веревський і Хомутиннік через партію «Довіра» готують окупацію земель Тернопільщини?

20 жовтня, 09:53
Екс-регіонали Веревський і Хомутиннік через партію «Довіра» готують окупацію земель Тернопільщини?
Фото: bastion.tv

В Україні у розпалі регіональні вибори.

Білборди рясніють політичними лозунгами, новими й старими обличчями кандидатів, партійна макулатура не вміщається в поштові скриньки. Кипить робота у виборчих комісіях.

«Довіра»  особистий проєкт власників «Кернелу»

Для великого бізнесу це нагода розширити сфери впливу для збільшення заробітків. Через глобальну епідемію впали ціни на сталь, руду, електроенергію, традиційні товари вітчизняного експорту.

Зате не знижується попит і росте ціна на сільськогосподарську продукцію. Українські аграрні барони "на коні" – при грошах і з бажанням розширити володіння. Дехто вже встиг продати майбутній урожай 2021 року, ще не маючи землі, яку під нього потрібно засіяти.

Особливо активно у сфері збільшення земельного банку працює агрохолдинг "Кернел", що належить колишньому нардепу від Партії регіонів Андрію Веревському та іншому ексрегіоналу Віталієві Хомутинніку. Це найбільша компанія у цій галузі в Україні та апетити у неї відповідні. Методи збирання землі в цій компанії специфічні.

Як розповідає Олександра Кужель, що представляє "Батьківщину", «Депутат Веревський, з яким я особисто воювала в частині, що він в одному із Кіровоградських сіл за одну ніч забрав 110 ділянок, 10 з них — людей померлих, але переписали за ніч на його людей». І такі випадки не поодинокі!

Там, де "Кернел" вже обробляє землю селянам доводиться несолодко. Рівно два роки тому в селі Іване-Пусте на Тернопільщині отруїлися понад 300 осіб. Про це повідомило місцеве відділення Дерспоживслужби України.

Дочірня фірма групи "Кернел" розпилювала отрутохімікати та грубо порушила норми й правила. Постраждалі не отримали жодної компенсації.

Після цього випадку залучення нових земельних угідь в Тернопільській області припинилося. Місцева влада і аграрії відмовилися від співпраці з "Кернелом".

Агрохолдингом зацікавилися правоохоронці, які звинуватили комерсантів у неправомірному триманні компенсацій з ПДВ на суму понад 10 мільярдів (!) гривень. Через скандали зі складу власників "Кернелу" вийшли європейські інвестори.

Екс-регіонали Веревський і Хомутиннік через партію «Довіра» готують окупацію земель Тернопільщини?_1

Веревський через вибори готується до скупки земель на Тернопільщини

Місцеві вибори 2020 аграрний холдинг планує використати для того, щоб повернутися до розширення земельних угідь. Для цього потрібна підтримка місцевої влади, а найкращий спосіб таку підтримку здобути – завести туди потрібних людей.

Звісно, мільярдери Хомутиннік і Веревський не збираються самостійно заходити в обласні ради. Для цього у них є відповідні люди на зарплаті та місцеві партнери-аграрії. У згаданій вище Тернопільській області "провайдером" інтересів агрохолдингу став скандальний ексголова ОДА часів Януковича Петро Гоч, який прославився потягом до розкішного життя при скромних офіційних доходах.

Тривалий час він оббивав київські пороги пропонуючи свої послуги й нарешті знайшов замовників. Просувати інтереси "Кернел" погодився нардеп-аграрій Микола Люшняк, що очолює тернопільський осередок партії "Довіра".

З особистими фінансами, як стверджують в оточенні, у нього скрутно, але на вибори несподівано знайшлися мільйонні суми. Область буквально заклеєна білбордами "Довіри", її місцеві лідери сходять зі шпальт місцевих газет та ефірів регіональних телеканалів, партійну конференцію провели в найбільшому виші Тернополя, попри червону зону карантину.

Фракція "Довіри" є сателітом і молодшим партнером "Слуги народу" у Верховній Раді. В списку партії "солянка" з ексрегіоналів та місцевих "бонз", що зрадили партію Порошенка.

Проєкт курує один з заступників голови ОДА, який балотується у списку "Довіри". Немає жодних сумнівів, що на місцевому рівні "довірівці" створять коаліції з представниками партії Президента, а це означає, що "Кернел" стане владою в окремо взятих, цікавих для розширення земельних володіннях Тернопільщини.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
На Запоріжжі, як гриби після дощу, множаться гіпермаркети "Епіцентр", власниками яких є ексрегіонали Олександр і Галина Гереги.
07 листопада, 07:59
Кремль намагався підкупити провладну Консервативну партію, щоби просувати свої наративи на Туманному Альбіоні.
25 вересня, 10:33
Один із найбільших олігархів України розкошує за океаном за наш із вами кошт, шановні українці!
27 травня, 11:44
Народні депутати з обойми олігархів-українофобів націлилися очорнити міністра інфраструктури, який ще нічого не зробив.
23 травня, 14:15
Одіозного олігарха Ігоря Коломойського розшукує Федеральне бюро розслідувань.
13 березня, 11:05
Тепер громадський і медійний маховик Пінчука буде спрямовано проти Зеленського.
06 березня, 14:31