Ексголова Тернопільської облради спробував змінити підсудність своєї корупційної справи

ПОЛІТИКА
27 травня, 10:04
Ексголова Тернопільської облради спробував змінити підсудність своєї корупційної справи

Свободівець Михайло Головко обвинувачується в незаконному отриманні 612 тис. грн за підписання актів виконаних робіт.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася передавати справу колишнього голови Тернопільської облради Михайла Головка, обвинуваченого у корупційному злочині, до іншого суду.

Про це стало відомо з ухвали Апеляційної палати ВАКС.

Експосадовець обвинувачується у вимаганні та отриманні 612 тис. грн від власника тернопільської ТОВ «Авакс Проф» за підписання актів виконаних робіт. Цей злочин кваліфікується за ч.4 статті 368 Кримінального кодексу за що передбачено до 12 років в’язниці.

Разом із тим, захисник Головка направив клопотання до антикорупційного суду, в якому наполягав на переданні цієї справи до Тернопільського міськрайонного суду. Він зазначив: щоб цю справу розглядав Вищий антикорупційний суд, вона повинна містити дві складові: наявність корупційного злочину та вчинення цього ж правопорушення особою, яка має певний статус та/або обіймає високу посаду. На думку захисника, дійсно на момент викриття Головко був головою Тернопільської облради. Проте, вважає ініціатор клопотання, обвинувачений не вчиняв корупційного злочину. Мовляв, Головко начебто не мав повноважень розпоряджатися коштами державної субвенції на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності. А також включати у фінансування конкретні об'єкти.

З цього приводу апеляційна палата зауважила, що доведеність або спростування складу кримінального правопорушення стосується фактичних обставин, перевірка яких здійснюється на стадії розгляду кримінального провадження. З кінця лютого 2024 року справа Головка зайшла до Вищого антикорупційного суду і перебуває на підготовчій стадії розгляду.

«Кримінальне провадження за обвинуваченням Михайла Головка підсудне Вищому антикорупційному суду… Інші суди не можуть розглядати кримінальні провадження щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду», – йдеться в ухвалі апеляційної палати.


18 січня 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації у вимаганні неправомірної вигоди від підприємця. Кваліфікація: ч. 4 ст. 368 КК України.

За даними слідства, посадовці вимагали у місцевого бізнесмена неправомірну вигоду у сумі понад 2 млн грн. Ці кошти підозрювані просили за погашення заборгованості по виконаних роботах з будівництва інфраструктурних об’єктів за 2022 рік та обіцяли погасити борг комунального підприємства Тернопільської обласної ради перед його ТОВ за такі ж роботи у 2023 році.

У червні 2023 року їм повідомили про підозру. Тоді ж про підозру повідомили голові Тернопільської обласної ради, який вимагав і одержав неправомірну вигоду від того ж підприємця.

У березні 2023 року колишній чиновник позивався до Тернопільської облради, щоб скасувати рішення про своє звільнення, поновитися на роботі та стягнути середню зарплату за дні вимушеного прогулу. Однак Тернопільський окружний адміністративний суд відмовив Михайлу Головку в задоволені позову.

Михайло Головко обрався за 164 округом від ВО «Свобода», але був позафракційним. Очолював міжфракційне депутатське обʼєднання «За тверезе майбутнє». Балотувався і у 2019 від того ж округу, але не пройшов.

До роботи в раді був бізнесменом, депутатом Тернопільської міської ради від ВО «Свобода» двох скликань, у 2006 і 2007 висувався до Верховної Ради як «свободівець»-списочник.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала провадження щодо незаконного збагачення міського голови Тернополя Сергія Надала.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07