«Ексклюзив» БЕБ на влаштування «маски-шоу» не усуне проблему тиску на бізнес

ПОЛІТИКА
22.12.2023, 15:37
«Ексклюзив» БЕБ на влаштування «маски-шоу» не усуне проблему тиску на бізнес

Зменшення кількості правоохоронних органів, які матимуть право на обшуки підприємств, буде недостатньо для системних змін.

Як повідомляє Forbes, про це заявили у громадській ініціативі «Маніфест 42», коментуючи заяву президента Володимира Зеленського щодо ухвалення законопроєкту про перезавантаження БЕБ.

Ключові факти

  • «Маніфест 42» вітає ініціативу президента Володимира Зеленського. Водночас, за словами представників бізнесу, якщо БЕБ отримає «ексклюзив» на влаштування «маски-шоу» та інші форми тиску на бізнес, це не стане розвʼязанням проблеми.
  • Громадська спілка «Маніфест 42» наголосила, що із залученням провідних юридичних компаній і практикуючих адвокатів розробила два законопроєкти, які значною мірою розв’язують проблему тиску на бізнес із корупційною метою. 
  • Один із законопроєктів значно розширює інструменти юридичного захисту підприємств, удосконалює процедури відкриття та закриття кримінальних справ, обмежує можливості для зловживань при проведенні обшуків, арешті майна та рахунків. 
  • Другий законопроєкт на період воєнного стану жорстко обмежує можливості тилових силовиків щодо проведення обшуків та арешту рахунків бізнесу. 
  • «Маніфест 42» закликає президента Зеленського та відповідальних чиновників опрацювати і внести на розгляд Верховної Ради ці законодавчі ініціативи.

Контекст

Наприкінці травня цього року засновник Concorde Capital Ігор Мазепа анонсував створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою. 

28 червня на підтримку ініціативи Мазепи виступили 42 підприємці, які опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції. Серед них – власниця фармкомпанії «Фармак» Філя Жебровська, гендиректор «Агромату» Сергій Войтенко, засновник «Текстиль-Контакту» Олександр Соколовський, фаундер компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів Сергій Позняк та інші. 

У листопаді рух «Маніфест 42» вимагав виконання доручення президента Зеленського, яке він дав на зустрічі з бізнесом 30 червня 2023 року, щодо масових проявів корупційного тиску на бізнес. 

Представники бізнесу наголошують, що за пʼять місяців, що минули після президентського доручення, проблема лише загострилася. За даними Офісу генпрокурора, частка кримінальних справ проти бізнесу, які порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом, сягнула історичного максимуму – 77%. «Абсолютна більшість цих справ використовується тиловими силовиками виключно для корупційного тиску на бізнес», – наголошується у заяві «Маніфесту 42». 

19 грудня на підсумковій пресконференції Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста Forbes, пообіцяв розібратися, чому в парламенті не проголосований законопроєкт про єдиний орган для перевірок бізнесу, який він ініціював на зустрічі з підприємцями у червні цього року.  

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що у БЕБ наразі працює 827 дармоїдів, які не приносять жодної користі Україні та українцям. У самому Бюро наполягають на тому, що їм потрібно працевлаштувати ще 3200 дармоїдів.

Перелякавшись законодавчої ініціативи депутата Мазурашу щодо відбуття на війну осіб, з числа так званих правоохоронців, які давали присягу по захисту України, працівники БЕБу якимось чином вмовили Шмигля і КМУ подати до ВРУ законопроєкт, яким вони пропонують зняти з військового обліку статевозрілих і наїдених ухилянтів.

Читайте також:
Економіка
Для початку - військовий збір для ФОПів.
08 березня, 15:01
Економіка
Таким робом, компанії намагаються боротися зі зростанням цін на какао-боби. Водночас площі вирощування скоротилися через кліматичні зміни.
04 березня, 14:54
Економіка
Провідний виробник російських вантажівок невдовзі лишиться на самоті із санкціями. Звісно, якщо китайці з індусами не підкинуть підшипників.
16 лютого, 13:43
Економіка
Знадобилося 12 років, щоби американський техногігант зумів обігнати конкурентів у виробництві. Друге місце на ринку смартфонів за Samsung.
19 січня, 12:31
Економіка
Вартість американського технологічного гіганта на сьогодні становить становила $2 трильйони 903 мільярди. Це справжній світовий рекорд!
14 січня, 07:59
Економіка
Чиновники з політиками заховалися за новий скляний «берлінський мур» і не помічають проблем населення. Криза дедалі поглиблюється.
11 січня, 14:57