«Ексклюзив» БЕБ на влаштування «маски-шоу» не усуне проблему тиску на бізнес

ПОЛІТИКА
22.12.2023, 15:37
«Ексклюзив» БЕБ на влаштування «маски-шоу» не усуне проблему тиску на бізнес

Зменшення кількості правоохоронних органів, які матимуть право на обшуки підприємств, буде недостатньо для системних змін.

Як повідомляє Forbes, про це заявили у громадській ініціативі «Маніфест 42», коментуючи заяву президента Володимира Зеленського щодо ухвалення законопроєкту про перезавантаження БЕБ.

Ключові факти

  • «Маніфест 42» вітає ініціативу президента Володимира Зеленського. Водночас, за словами представників бізнесу, якщо БЕБ отримає «ексклюзив» на влаштування «маски-шоу» та інші форми тиску на бізнес, це не стане розвʼязанням проблеми.
  • Громадська спілка «Маніфест 42» наголосила, що із залученням провідних юридичних компаній і практикуючих адвокатів розробила два законопроєкти, які значною мірою розв’язують проблему тиску на бізнес із корупційною метою. 
  • Один із законопроєктів значно розширює інструменти юридичного захисту підприємств, удосконалює процедури відкриття та закриття кримінальних справ, обмежує можливості для зловживань при проведенні обшуків, арешті майна та рахунків. 
  • Другий законопроєкт на період воєнного стану жорстко обмежує можливості тилових силовиків щодо проведення обшуків та арешту рахунків бізнесу. 
  • «Маніфест 42» закликає президента Зеленського та відповідальних чиновників опрацювати і внести на розгляд Верховної Ради ці законодавчі ініціативи.

Контекст

Наприкінці травня цього року засновник Concorde Capital Ігор Мазепа анонсував створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою. 

28 червня на підтримку ініціативи Мазепи виступили 42 підприємці, які опублікували маніфест на захист 42-ї статті Конституції. Серед них – власниця фармкомпанії «Фармак» Філя Жебровська, гендиректор «Агромату» Сергій Войтенко, засновник «Текстиль-Контакту» Олександр Соколовський, фаундер компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів Сергій Позняк та інші. 

У листопаді рух «Маніфест 42» вимагав виконання доручення президента Зеленського, яке він дав на зустрічі з бізнесом 30 червня 2023 року, щодо масових проявів корупційного тиску на бізнес. 

Представники бізнесу наголошують, що за пʼять місяців, що минули після президентського доручення, проблема лише загострилася. За даними Офісу генпрокурора, частка кримінальних справ проти бізнесу, які порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом, сягнула історичного максимуму – 77%. «Абсолютна більшість цих справ використовується тиловими силовиками виключно для корупційного тиску на бізнес», – наголошується у заяві «Маніфесту 42». 

19 грудня на підсумковій пресконференції Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста Forbes, пообіцяв розібратися, чому в парламенті не проголосований законопроєкт про єдиний орган для перевірок бізнесу, який він ініціював на зустрічі з підприємцями у червні цього року.  

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що у БЕБ наразі працює 827 дармоїдів, які не приносять жодної користі Україні та українцям. У самому Бюро наполягають на тому, що їм потрібно працевлаштувати ще 3200 дармоїдів.

Перелякавшись законодавчої ініціативи депутата Мазурашу щодо відбуття на війну осіб, з числа так званих правоохоронців, які давали присягу по захисту України, працівники БЕБу якимось чином вмовили Шмигля і КМУ подати до ВРУ законопроєкт, яким вони пропонують зняти з військового обліку статевозрілих і наїдених ухилянтів.

Читайте також:
Світ
Президент США впливає навіть на люксовий гірськолижний курорт Андерматт. Через нього американці створюють ажіотажний попит на житло.
25 травня, 17:30
Економіка
Китайська соціальна мережа після Норвеґії звернула увагу на її південно-східну сусідку. Невдовзі там з'явиться великий центр обробки даних.
04 травня, 17:30
Економіка
Пристрої iPhone, iMac, iPad, Apple Watch, AirPods азійського походження на 90% заповнять ринок США. Така відповідь на трампівські тарифи.
04 травня, 08:18
Економіка
Найбільші американські корпорації у галузі харчування все ще побоюються ризиків. РФ — небезпечна для іноземного бізнесу територія.
01 травня, 13:14
Економіка
Так, ще нещодавно на чолі планетарних контейнерних перевезень була Німеччина. Але ситуація змінилася: тепер цей титул належить її сусідці.
16 березня, 08:18
Економіка
Гонконзький конгломерат «CK Hutchison» продав порти у центральноамериканській країні нью-йоркським інвесторам. Ціна оборудки — $22,8 млрд.
05 березня, 20:32